Start-up & more

Skontaktuj się ze specjalistą
Kamil Lewandowski
Partner / doradca podatkowy
22 652 27 51
Piotr Orczykowski
Partner / radca prawny
22 652 27 51
Oferujemy klientom kompleksowe wsparcie, którego fundamentami są multi dyscyplinarna ekspertyza ALTO (prawo, podatki, księgowość), biznesowe doświadczenie oraz dogłębne wyczucie rynku przez Partnerów ALTO. Doradzamy zarówno w zakresie wejścia, jak i wyjścia z inwestycji. Pomagamy opracować właściwą ścieżkę rozwoju m.in. w zakresie pozyskania finansowanie lub inwestora, a następnie asystujemy przy jej wdrożeniu.

Rozpoczęcie działalności

Decyzje, które zapadają na etapie rozwijania przedsięwzięcia biznesowego, mają bardzo duże znaczenie dla szybkości jego dalszego rozwoju. Czasami mogą nawet zaważyć na powodzeniu projektu. Naszym celem jest przede wszystkim przedstawienie klientowi wszelkich danych i okoliczności, które pomogą mu podjąć świadome decyzje. Doradzamy w zakresie wyboru jurysdykcji i formy prawnej prowadzenia biznesu, a także pomagamy nakreślić ścieżkę rozwoju na przyszłość.

Wybór Inwestorów

Pozyskanie optymalnego rodzaju inwestorów właściwych dla fazy rozwoju biznesu (VC, CVC, business angel) jest kluczowym elementem długofalowej strategii działania każdego przedsiębiorcy. Pomagamy nie tylko podjąć właściwe decyzje tym obszarze, ale także doradzamy w zakresie struktury transakcji i negocjacjach z potencjalnym inwestorem.

Finansowanie

Korzystanie z zewnętrznego finansowania jest naturalnym krokiem na drodze rozwoju biznesu i wyzwaniem, z którym mierzy się prawie każdy przedsiębiorca. Niezależnie od wybranej formy finansowania – kredyt bankowy, emisja instrumentów dłużnych i inne, wspieramy naszych klientów na każdym etapie procesu. Doradzamy począwszy od momentu podjęcia decyzji o zaciągnięciu długu, poprzez wybór optymalnej struktury oraz negocjacje z podmiotami finansującymi, aż do przygotowania samej dokumentacji transakcyjnej. Pomagamy również w zakresie pozyskania dofinansowania ze środków publicznych.

Rozwój biznesu

Świadcząc usługi dla przedsiębiorców, którzy mają już za sobą fazę startową działalności, koncentrujemy się przede wszystkim na stronie organizacyjnej i strukturalnej. Pomagamy odpowiednio ułożyć i zoptymalizować procesy od strony prawnej, podatkowej oraz finansowej. Wspieramy przy znalezieniu korporacyjnych partnerów dla biznesu, a także w zakresie raportowania i controllingu.

Wyjście z inwestycji

Opracowujemy kompleksowy scenariusz zamykania inwestycji. Pomagamy znaleźć właściwego partnera oraz wspieramy w negocjowaniu  warunków umowy. Nasza rola nie kończy się jednak z chwilą podpisania dokumentów transakcyjnych. Po zamknięciu inwestycji pomagamy odpowiednio zabezpieczyć majątek oraz zaplanować kolejne przedsięwzięcia biznesowe.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.