Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

Instytucje rynków finansowych

Zrozumienie otoczenia regulacyjnego
połączone z biznesowym podejściem

Obsługa instytucji rynków finansowych to jedna z najważniejszych specjalizacji ALTO, którą nasi eksperci zajmują się od ponad 10 lat. 

Wspieramy wiodące towarzystwa funduszy inwestycyjnych, domy maklerskie oraz podmioty, które wspomagają ich działalność. Zapewniamy doradztwo również polskim i zagranicznym alternatywnym spółkom inwestycyjnym oraz funduszom inwestycyjnym, w tym funduszom VC.

Klientom z obszaru rynków finansowych oferujemy doradztwo prawne i podatkowe przy strukturyzacji transakcji – wraz z prowadzeniem negocjacji i przygotowywaniem kompleksowej dokumentacji regulacyjnej. Opracowujemy również opinie i memoranda podatkowe i prawne, a także wnioski o interpretacje prawa podatkowego.

Naszych klientów reprezentujemy również w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz sporach sądowych.

Klienci doceniają kompleksowość naszych działań, praktyczne podejście do rozwiązywania problemów oraz zrozumienie realiów prowadzenia nowoczesnego biznesu. Klientów traktujemy w sposób partnerski – od początku realizacji projektu stawiamy na szczerą komunikację, także w zakresie potencjalnych wyzwań, jakie mogą pojawić się w toku jego realizacji. Nasz zespół nierzadko proponuje odważne, nieszablonowe rozwiązania, które sprawdzają się w praktyce. Pozwala nam na to doskonała orientacja w specyfice działalności TFI, domów maklerskich i innych instytucji finansowych – sprawnie poruszające się w zawiłościach regulacyjnych.

Jeśli poszukujesz doradców, którzy nie tylko wyróżniają się ekspercką wiedzą, ale również znają sektor rynków finansowych i mówią jego językiem – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Sprawdź listę naszych usług.

Dla tej branży

ALTOstratus

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

Biała Lista

Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

Biała Lista

JPK & VAT-UE

ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

JPK & VAT-UE

Generator e-SF

Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

Generator e-SF

Walidator XML

Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

Walidator XML

Twój team

Kamil Lewandowski

Chief Growth Officer +48 22 652 27 51

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy

Karol Migas

Manager & Doradca Podatkowy

Case studies

Podatki

Ulga B+R remedium na tzw. „podatek minimalny”?

Ulga B+R remedium na tzw. „podatek minimalny”?

Podatki

Odpis 200% w ramach ulgi B+R a interpretacja indywidualna

Odpis 200% w ramach ulgi B+R a interpretacja indywidualna
Więcej

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51


    Administratorem danych osobowych są spółki z Grupy ALTO. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych dostępnych jest w polityce prywatności.

    Bądź zawsze na bieżąco,
    otrzymuj Alert ALTO

    *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
    oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną