Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

ALTO dołącza do Allinial Global

ALTO dołącza do Allinial Global

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Szereg wyróżnień w rankingach ITR World Tax oraz ITR World TP 2024

Szereg wyróżnień w rankingach ITR World Tax oraz ITR World TP 2024

Ubezpieczenia

Specjalistyczna wiedza
i znajomość praktyki rynkowej

Sektor ubezpieczeniowy to jeden z filarów współczesnego rynku finansowego, który zasługuje na kompleksową opiekę podatkowo-prawną. 

Na co dzień wspieramy wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe. Obsługujemy także podmioty zajmujące się pośrednictwem ubezpieczeniowym – w tym agentów i brokerów.

Wspieramy zakłady ubezpieczeń zarówno w codziennych, bieżących zagadnieniach podatkowych, jak również prowadzimy nietypowe, często bardzo złożone projekty. Pomagamy z sukcesami rozwiązywać wyzwania podatkowe związane z produktami ubezpieczeniowymi oraz współpracą z pośrednikami, czy reasekuratorami. Nasi eksperci wdrażają zmiany podatkowe oraz na bieżąco analizują wpływ zmian regulacyjnych na opodatkowanie.
Prowadzimy szeroko rozumiane postępowania podatkowe, przygotowujemy strategię podatkową oraz opracowujemy procedury MDR, czy WHT.

Nasza obszerna wiedza i znajomość sektora ubezpieczeniowego pozwala nam realizować najbardziej złożone przedsięwzięcia. ALTO było głównym doradcą podatkowym przy połączeniu grup UNIQA i AXA w Polsce. Był to obszerny, kompleksowy i wymagający projekt realizowany w latach 2020 – 2021.

Klienci z sektora ubezpieczeniowego doceniają naszą wiedzę i kompleksowość działania. Zapewniamy wyczerpujące wsparcie we wszystkich zagadnieniach podatkowych, w tym w obszarach: CIT, cen transferowych, VAT, PIT, podatku od aktywów, PCC. Nasz zespół wyróżnia się znajomością produktów i transakcji ubezpieczeniowych oraz rachunkowości zakładów ubezpieczeń. Rozumiemy rynek finansowy i wiemy, jak funkcjonować w jego ramach, aby klienci mogli krok po kroku realizować swoje cele biznesowe.

Działamy proaktywnie, wskazując istotne obszary, którymi należy się zająć. Potrafimy pracować pod presją czasu. W ramach obsługi możemy także przejąć koordynację projektów i zająć się project managementem.
Robimy wszystko, aby współpraca z nami była dla klientów nie tylko efektywna, ale również – wygodna i komfortowa.

Nasze doradztwo pozwala spółkom z sektora ubezpieczeniowego skutecznie budować przewagę konkurencyjną. Sprawdź pełną listę naszych usług dla branży ubezpieczeniowej.

 

Dla tej branży

ALTOstratus

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

Biała Lista

Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

Biała Lista

JPK & VAT-UE

ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

JPK & VAT-UE

Generator e-SF

Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

Generator e-SF

Walidator XML

Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

Walidator XML

Twój team

Aleksandra Bońkowska

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Karolina Mazurkiewicz-Grzybowska

Senior Manager & Doradca Podatkowy

Case studies

Podatki

Ulga B+R remedium na tzw. „podatek minimalny”?

Ulga B+R remedium na tzw. „podatek minimalny”?

Podatki

Odpis 200% w ramach ulgi B+R a interpretacja indywidualna

Odpis 200% w ramach ulgi B+R a interpretacja indywidualna
Więcej

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51


    Administratorem danych osobowych są spółki z Grupy ALTO. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych dostępnych jest w polityce prywatności.

    Bądź zawsze na bieżąco,
    otrzymuj Alert ALTO

    *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
    oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną