Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

ALTO wśród członków Klubu Pro Progressio

ALTO wśród członków Klubu Pro Progressio

Doradcy Podatkowi ALTO wśród najlepszych w XVII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Doradcy Podatkowi ALTO wśród najlepszych w XVII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

ALTO doradcą spółki JR HOLDING przy inwestycji w NOXO Energy

ALTO doradcą spółki JR HOLDING przy inwestycji w NOXO Energy

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

Life science i pharma

Praktyczne doradztwo
dostosowane do szybko zmieniającej się branży

Przedsiębiorstwa z sektora Life science nie potrzebują „zwyczajnego” wsparcia podatkowo-prawnego. Oczekują doradztwa poświęconego specyfice tego sektora.  To właśnie zapewniamy naszym klientom.

Wspieramy m.in. apteki, producentów suplementów oraz polskie i międzynarodowe firmy farmaceutyczne.
Mamy doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw oferujących innowacyjne rozwiązania w zakresie pobierania, przechowywania i prowadzenia terapii z wykorzystaniem materiału biologicznego oraz przedsiębiorstw CRO prowadzących badania kliniczne. Tak szeroki zakres działalności pozwala nam z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że znamy branżę Life science i jej potrzeby.

Zapewniamy klientom bieżące doradztwo podatkowe w obszarze CIT, VAT, PIT i ZUS oraz wsparcie w projektowaniu i wdrażaniu procedur wewnętrznych – m.in. w zakresie działalności marketingowej. Oferujemy też usługi doradztwa w zakresie cen transferowych.

W toku naszej praktyki przeprowadziliśmy wiele skomplikowanych projektów, w tym m.in. strukturyzację działalności spółki z międzynarodowej grupy farmaceutycznej przejmującej biznes konkurenta. Nasze doradztwo obejmowało ocenę wpływu przejęcia na profil funkcjonalny spółki farmaceutycznej oraz wdrożenie nowej polityki cen transferowych. Wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę i jak prowadzić współpracę z klientami z branży Life sciences, aby pomóc im w osiągnięciu założonych celów biznesowych.

Wyróżnia nas duża wiedza branżowa, wieloletnie doświadczenie oraz kompleksowe podejście. Jeśli poszukujesz doradztwa uszytego na miarę potrzeb Twojej firmy, sprawdź listę naszych usług dla przedsiębiorstw farmaceutycznych i z branży Life sciences.

Dla tej branży

ALTOstratus

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

Biała Lista

Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

Biała Lista

JPK & VAT-UE

ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

JPK & VAT-UE

Generator e-SF

Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

Generator e-SF

Walidator XML

Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

Walidator XML

Twój team

Sylwia Kulczycka

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Case studies

Podatki

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Podatki

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administra...

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym
Więcej

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51

    Bądź zawsze na bieżąco,
    otrzymuj Alert ALTO

    *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
    oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną