Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

ALTO dołącza do Allinial Global

ALTO dołącza do Allinial Global

ALTO w Gdański Business Center – już od 2 października

ALTO w Gdański Business Center – już od 2 października

Szereg wyróżnień w rankingach ITR World Tax oraz ITR World TP 2024

Szereg wyróżnień w rankingach ITR World Tax oraz ITR World TP 2024

Wyróżnienie „Friendly Workplace” dla ALTO

Wyróżnienie „Friendly Workplace” dla ALTO

Wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

Obowiązkowe wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur na horyzoncie. Do nowych obowiązków warto przygotować się już teraz.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to obowiązkowy system elektronicznego wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur dla wszystkich czynnych podatników VAT. Termin jego wprowadzenia chwilowo nie jest znany – planowane wcześniej daty (1 lipca 2024 r. dla podatników VAT i 1 stycznia 2025 r. dla podatników zwolnionych z VAT) na pewno ulegną przesunięciu. Na kiedy? Tego nie wiadomo. Nie oznacza to jednak, że do jego wprowadzenia nie należy już zacząć się przygotowywać.

Wdrożenie KSeF to złożony i pracochłonny proces, który wymaga nie tylko czasu, który można zyskać rozpoczynając go z odpowiednim wyprzedzeniem, ale także odpowiednich kompetencji i doświadczenia, które nie zawsze dostępne są w ramach organizacji. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Dlaczego pomoc ekspertów we wdrożeniu KSeF jest tak ważna?

Przede wszystkim, doświadczeni eksperci pomogą zrozumieć skomplikowane przepisy dotyczące KSeF, dobrać odpowiednie rozwiązanie technologiczne, a także przeprowadzić wdrożenie w firmie i przeszkolić pracowników z zakresu wystawiania i odbioru faktur w KSeF.

Po drugie, doradztwo podatkowe to gwarancja bezpieczeństwa prawnego. Kompetentny doradca podatkowy pomaga uniknąć błędów, które mogłyby narazić firmę na sankcje finansowe.

Dlaczego wdrożenie KSeF w przedsiębiorstwie jest teraz kluczowe?

Wdrożenie KSeF to nie tylko obowiązek, do którego trzeba przygotować się z wyprzedzeniem, ale i szansa na usprawnienie procesów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby efektywnie wdrożyć go jeszcze przed dniem, od którego korzystanie z niego będzie obligatoryjne. Przygotowanie się do tego dnia z wyprzedzeniem to również szereg korzyści dla firmy. Korzyści z wdrożenia KSeF to m.in.:

 • poprawa efektywności procesów księgowych;
 • automatyzacja wymiany faktur;
 • zmniejszenie ryzyka pomyłek i oszustw;
 • ułatwienie współpracy z kontrahentami;
 • poprawa bezpieczeństwa danych.

Jak ALTO wspiera przedsiębiorców?

Zapewniamy, że wdrożenie KSeF w przedsiębiorstwie przebiegnie efektywnie i zgodnie z przepisami, a także pomożemy pokonać wszelkie wyzwania związane z tym procesem. Nasze doradztwo oznacza:

 • Wystawianie i odbieranie faktur w ramach KSeF zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów.
 • Gotowość do stosowania nowego systemu w terminie – będziemy pilotowali sprawną realizację harmonogramu projektu. Oczywiście jest to uwarunkowane odpowiednio wcześniejszym rozpoczęciem całego procesu.
 • Uwzględnienie w procesie fakturowania w ramach KSeF uwarunkowań i potrzeb biznesu, a nie tylko wymogów formalnych – ustalamy szczegółowo, które pola schemy będą wykorzystywane do poszczególnych kategorii faktur. Przeprowadzimy też kompleksowe testy weryfikujące czy generowane FV są nie tylko zgodne ze schemą, ale też z intencją biznesu.
 • Dostosowanie procesów w organizacji (fakturowanie, inne procesy) do wymogów KSeF z zachowaniem ich maksymalnej efektywności w nowych warunkach.
 • Merytoryczne przygotowanie do projektu kluczowych osób w organizacji, niezbędne szkolenie, ustalenie ram czasowych całego procesu oraz pomoc w wyznaczeniu osób i zagadnień do realizacji w umówionych obszarach.

 

Wyróżnia nas to, że swobodnie mówimy zarówno językiem podatków, jak i IT oraz samego biznesu. Dzięki temu pomożemy w szybki sposób rozwiązać wszystkie problemy i wątpliwości pojawiające się w trakcie wdrożenia KSeF w przedsiębiorstwie, aby proces ten był maksymalnie łatwy, bezpieczny i efektywny.

Poniżej dostępna jest do pobrania nasza broszura informacyjna, zawierająca przybliżony, sugerowany harmonogram prac wdrożenia KSeF. Zachęcamy do zapoznania się.

 

Masz pytania?

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51


  Administratorem danych osobowych są spółki z Grupy ALTO. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych dostępnych jest w polityce prywatności.

  Odkryj ALTOstratus – narzędzia ułatwiające prowadzenie biznesu

  Dowiedz się więcej!

  Biała Lista

  Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

  Biała Lista

  JPK & VAT-UE

  ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

  JPK & VAT-UE

  Generator e-SF

  Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

  Generator e-SF

  Walidator XML

  Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

  Walidator XML

  Mogą Cię zainteresować:

  wdrożenie KSEF doradcy podatkowi jak wdrożyć Krajowy system e-faktur

  Podatki

  21 września 2023

  [ALERT ALTO] KSeF: przykładowe e-faktury opublikowane!

  Kilka dni temu Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie nowy zestaw dokumentów pozwalających przygotować się do ob...

  Czytaj dalej
  [ALERT ALTO] KSeF: przykładowe e-faktury opublikowane!

  Podatki

  31 lipca 2023

  [ALERT ALTO]: To już pewne! Obowiązkowy KSeF od 1 lipca 2024 r.

  Podczas piątkowego posiedzenia Sejm odrzucił poprawki Senatu i skierował ustawę wprowadzającą Krajowy System e-Faktur do podpisu P...

  Czytaj dalej
  [ALERT ALTO]: To już pewne! Obowiązkowy KSeF od 1 lipca 2024 r.

  Księgowość

  17 lutego 2023

  Miesięcznik Ubezpieczeniowy: Krajowy System e-Faktur: co warto wiedzieć?

  Pod koniec zeszłego roku Ministerstwo Finansów sprawiło podatnikom niemałą niespodziankę – opublikowano projekt przepisów wprowadz...

  Czytaj dalej
  Miesięcznik Ubezpieczeniowy: Krajowy System e-Faktur: co warto wiedzieć?

  Bądź zawsze na bieżąco,
  otrzymuj Alert ALTO

  *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
  oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną