Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

Wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

Obowiązkowe wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur na horyzoncie. Do nowych obowiązków warto przygotować się już teraz.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to obowiązkowy system elektronicznego wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur dla wszystkich czynnych podatników VAT. Termin jego wprowadzenia chwilowo nie jest znany – planowane wcześniej daty (1 lipca 2024 r. dla podatników VAT i 1 stycznia 2025 r. dla podatników zwolnionych z VAT) na pewno ulegną przesunięciu. Na kiedy? Tego nie wiadomo. Nie oznacza to jednak, że do jego wprowadzenia nie należy już zacząć się przygotowywać.

Wdrożenie KSeF to złożony i pracochłonny proces, który wymaga nie tylko czasu, który można zyskać rozpoczynając go z odpowiednim wyprzedzeniem, ale także odpowiednich kompetencji i doświadczenia, które nie zawsze dostępne są w ramach organizacji. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Jak ALTO wspiera przedsiębiorców?

Zapewniamy, że wdrożenie KSeF w przedsiębiorstwie przebiegnie efektywnie i zgodnie z przepisami, a także pomożemy pokonać wszelkie wyzwania związane z tym procesem. Nasze doradztwo oznacza:

 • Wystawianie i odbieranie faktur w ramach KSeF zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów.
 • Gotowość do stosowania nowego systemu w terminie – będziemy pilotowali sprawną realizację harmonogramu projektu. Oczywiście jest to uwarunkowane odpowiednio wcześniejszym rozpoczęciem całego procesu.
 • Uwzględnienie w procesie fakturowania w ramach KSeF uwarunkowań i potrzeb biznesu, a nie tylko wymogów formalnych – ustalamy szczegółowo, które pola schemy będą wykorzystywane do poszczególnych kategorii faktur. Przeprowadzimy też kompleksowe testy weryfikujące czy generowane FV są nie tylko zgodne ze schemą, ale też z intencją biznesu.
 • Dostosowanie procesów w organizacji (fakturowanie, inne procesy) do wymogów KSeF z zachowaniem ich maksymalnej efektywności w nowych warunkach.
 • Merytoryczne przygotowanie do projektu kluczowych osób w organizacji, niezbędne szkolenie, ustalenie ram czasowych całego procesu oraz pomoc w wyznaczeniu osób i zagadnień do realizacji w umówionych obszarach.

 

Wyróżnia nas to, że swobodnie mówimy zarówno językiem podatków, jak i IT oraz samego biznesu. Dzięki temu pomożemy w szybki sposób rozwiązać wszystkie problemy i wątpliwości pojawiające się w trakcie wdrożenia KSeF w przedsiębiorstwie, aby proces ten był maksymalnie łatwy, bezpieczny i efektywny.

Poniżej dostępna jest do pobrania nasza broszura informacyjna, zawierająca przybliżony, sugerowany harmonogram prac wdrożenia KSeF. Zachęcamy do zapoznania się.

 

Masz pytania?

Dlaczego pomoc ekspertów we wdrożeniu KSeF jest tak ważna?

Przede wszystkim, doświadczeni eksperci pomogą zrozumieć skomplikowane przepisy dotyczące KSeF, dobrać odpowiednie rozwiązanie technologiczne, a także przeprowadzić wdrożenie w firmie i przeszkolić pracowników z zakresu wystawiania i odbioru faktur w KSeF.

Po drugie, doradztwo podatkowe to gwarancja bezpieczeństwa prawnego. Kompetentny doradca podatkowy pomaga uniknąć błędów, które mogłyby narazić firmę na sankcje finansowe.

Dlaczego wdrożenie KSeF w przedsiębiorstwie jest teraz kluczowe?

Wdrożenie KSeF to nie tylko obowiązek, do którego trzeba przygotować się z wyprzedzeniem, ale i szansa na usprawnienie procesów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby efektywnie wdrożyć go jeszcze przed dniem, od którego korzystanie z niego będzie obligatoryjne. Przygotowanie się do tego dnia z wyprzedzeniem to również szereg korzyści dla firmy. Korzyści z wdrożenia KSeF to m.in.:

 • poprawa efektywności procesów księgowych;
 • automatyzacja wymiany faktur;
 • zmniejszenie ryzyka pomyłek i oszustw;
 • ułatwienie współpracy z kontrahentami;
 • poprawa bezpieczeństwa danych.

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51


  Administratorem danych osobowych są spółki z Grupy ALTO. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych dostępnych jest w polityce prywatności.

  Odkryj ALTOstratus – narzędzia ułatwiające prowadzenie biznesu

  Dowiedz się więcej!

  Biała Lista

  Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

  Biała Lista

  JPK & VAT-UE

  ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

  JPK & VAT-UE

  Generator e-SF

  Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

  Generator e-SF

  Walidator XML

  Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

  Walidator XML

  Mogą Cię zainteresować:

  wdrożenie KSEF doradcy podatkowi jak wdrożyć Krajowy system e-faktur

  Podatki

  21 września 2023

  [ALERT ALTO] KSeF: przykładowe e-faktury opublikowane!

  Kilka dni temu Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie nowy zestaw dokumentów pozwalających przygotować się do ob...

  Czytaj dalej
  [ALERT ALTO] KSeF: przykładowe e-faktury opublikowane!

  Podatki

  31 lipca 2023

  [ALERT ALTO]: To już pewne! Obowiązkowy KSeF od 1 lipca 2024 r.

  Podczas piątkowego posiedzenia Sejm odrzucił poprawki Senatu i skierował ustawę wprowadzającą Krajowy System e-Faktur do podpisu P...

  Czytaj dalej
  [ALERT ALTO]: To już pewne! Obowiązkowy KSeF od 1 lipca 2024 r.

  Księgowość

  17 lutego 2023

  Miesięcznik Ubezpieczeniowy: Krajowy System e-Faktur: co warto wiedzieć?

  Pod koniec zeszłego roku Ministerstwo Finansów sprawiło podatnikom niemałą niespodziankę – opublikowano projekt przepisów wprowadz...

  Czytaj dalej
  Miesięcznik Ubezpieczeniowy: Krajowy System e-Faktur: co warto wiedzieć?

  Bądź zawsze na bieżąco,
  otrzymuj Alert ALTO

  *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
  oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną