Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

ALTO w gronie liderów w 20. Rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita

ALTO w gronie liderów w 20. Rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita

Strategia podatkowa 2022  Nie zwlekaj, zaplanuj już dziś!

Strategia podatkowa 2022  Nie zwlekaj, zaplanuj już dziś!

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

Polski Ład 2.0: Co się zmienia dla pracowników i samozatrudnionych

Polski Ład 2.0: Co się zmienia dla pracowników i samozatrudnionych

Fundusze VC/PE

Proaktywność i praktyczne rozwiązania
dla sukcesu funduszy każdej wielkości

Funduszom VC/PE gwarantujemy wieloaspektową pomoc – zarówno w kwestiach prawnych, jak i podatkowych. Tak kompleksowe wsparcie sprawia, że klienci otrzymują w ALTO całe spektrum usług potrzebnych do bezpiecznego i strategicznego rozwoju biznesu.

Mamy doświadczenie we współpracy z funduszami każdej wielkości, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Doradzamy również inwestorom, inwestowanym spółkom i startupom.

Klientów wspieramy m.in. w strukturyzacji podatkowej nabytych aktywów, a ponadto oferujemy prawne i podatkowe due dilligence oraz opiniowanie i przygotowanie umów nabycia udziałów. Wspieramy w negocjacjach z inwestorami, doradzamy w zakresie regulacyjnym związanym z poszukiwaniem kapitału oraz tworzymy kompleksowe dokumentacje transakcyjne. Nasi Klienci mogą liczyć na nas także w kwestii realizacji kluczowych projektów wewnątrz inwestowanej spółki (np. programy motywacyjne typu ESOP, kontrakty z kluczowymi menedżerami).

Nasz zespół obsługujący fundusze PC/VE w ciągu ponad 10 lat nieprzerwanej praktyki, zrealizował szereg złożonych projektów. Kilkukrotnie doradzaliśmy funduszom w ich pierwszych transakcjach, przygotowując całość dokumentacji. Niejednokrotnie przeprowadzaliśmy złożony przegląd procedur wewnętrznych funduszu CVC, szkoląc równocześnie w zakresie najlepszych praktyk rynkowych polskiego i europejskiego VC. Zamykaliśmy także procesy negocjacyjne dokumentacji transakcyjnej w imponująco krótkim czasie (4 dni robocze).

Zapewniamy klientom z sektora funduszy najlepszą jakość doradztwa – uwzględniamy uwarunkowania branżowe i kontekst biznesowy. Nasze rekomendacje zawsze są konkretne i możliwe do implementacji. Działamy proaktywnie – nasi doświadczeni eksperci nierzadko podejmują działania wyprzedzające potencjalne pojawienie się problemu.

Wiemy, że obsługa sektora VC/PE wymaga zorientowania na wynik, efektywnej komunikacji, praktycznych rozwiązań i elastyczności w myśleniu. To właśnie gwarantujemy klientom. Sprawdź pełną listę naszych usług dla funduszy VC/PE i przekonaj się, że naszemu doświadczeniu możesz zaufać.

 

Dla tej branży

ALTOstratus

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

Biała Lista

Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

Biała Lista

JPK & VAT-UE

ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

JPK & VAT-UE

Generator e-SF

Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

Generator e-SF

Walidator XML

Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

Walidator XML

Twój team

Daniel Banach

Partner & Doradca Podatkowy 790 225 399

Kamil Lewandowski

Partner & Doradca Podatkowy

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy

Tomasz Jabłoński

Counsel & Radca Prawny

Rafał Kozłowski

Counsel & Radca Prawny

Piotr Orczykowski

Partner & Radca Prawny

Case studies

Podatki

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Podatki

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administra...

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym
Więcej

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51    Bądź zawsze na bieżąco,
    otrzymuj Alert ALTO

    *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
    oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną