Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

ALTO wśród członków Klubu Pro Progressio

ALTO wśród członków Klubu Pro Progressio

Doradcy Podatkowi ALTO wśród najlepszych w XVII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Doradcy Podatkowi ALTO wśród najlepszych w XVII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

ALTO doradcą spółki JR HOLDING przy inwestycji w NOXO Energy

ALTO doradcą spółki JR HOLDING przy inwestycji w NOXO Energy

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

Fundusze VC/PE

Proaktywność i praktyczne rozwiązania
dla sukcesu funduszy każdej wielkości

Funduszom VC/PE gwarantujemy wieloaspektową pomoc – zarówno w kwestiach prawnych, jak i podatkowych. Tak kompleksowe wsparcie sprawia, że klienci otrzymują w ALTO całe spektrum usług potrzebnych do bezpiecznego i strategicznego rozwoju biznesu.

Mamy doświadczenie we współpracy z funduszami każdej wielkości, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Doradzamy również inwestorom, inwestowanym spółkom i startupom.

Klientów wspieramy m.in. w strukturyzacji podatkowej nabytych aktywów, a ponadto oferujemy prawne i podatkowe due dilligence oraz opiniowanie i przygotowanie umów nabycia udziałów. Wspieramy w negocjacjach z inwestorami, doradzamy w zakresie regulacyjnym związanym z poszukiwaniem kapitału oraz tworzymy kompleksowe dokumentacje transakcyjne. Nasi Klienci mogą liczyć na nas także w kwestii realizacji kluczowych projektów wewnątrz inwestowanej spółki (np. programy motywacyjne typu ESOP, kontrakty z kluczowymi menedżerami).

Nasz zespół obsługujący fundusze PC/VE w ciągu ponad 10 lat nieprzerwanej praktyki, zrealizował szereg złożonych projektów. Kilkukrotnie doradzaliśmy funduszom w ich pierwszych transakcjach, przygotowując całość dokumentacji. Niejednokrotnie przeprowadzaliśmy złożony przegląd procedur wewnętrznych funduszu CVC, szkoląc równocześnie w zakresie najlepszych praktyk rynkowych polskiego i europejskiego VC. Zamykaliśmy także procesy negocjacyjne dokumentacji transakcyjnej w imponująco krótkim czasie (4 dni robocze).

Zapewniamy klientom z sektora funduszy najlepszą jakość doradztwa – uwzględniamy uwarunkowania branżowe i kontekst biznesowy. Nasze rekomendacje zawsze są konkretne i możliwe do implementacji. Działamy proaktywnie – nasi doświadczeni eksperci nierzadko podejmują działania wyprzedzające potencjalne pojawienie się problemu.

Wiemy, że obsługa sektora VC/PE wymaga zorientowania na wynik, efektywnej komunikacji, praktycznych rozwiązań i elastyczności w myśleniu. To właśnie gwarantujemy klientom. Sprawdź pełną listę naszych usług dla funduszy VC/PE i przekonaj się, że naszemu doświadczeniu możesz zaufać.

 

Dla tej branży

ALTOstratus

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

Biała Lista

Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

Biała Lista

JPK & VAT-UE

ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

JPK & VAT-UE

Generator e-SF

Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

Generator e-SF

Walidator XML

Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

Walidator XML

Twój team

Daniel Banach

Partner & Doradca Podatkowy 790 225 399

Kamil Lewandowski

Partner & Doradca Podatkowy

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy

Tomasz Jabłoński

Counsel & Radca Prawny

Rafał Kozłowski

Counsel & Radca Prawny

Piotr Orczykowski

Partner & Radca Prawny

Case studies

Podatki

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Podatki

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administra...

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym
Więcej

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51

    Bądź zawsze na bieżąco,
    otrzymuj Alert ALTO

    *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
    oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną