Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

ALTO w gronie liderów w 20. Rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita

ALTO w gronie liderów w 20. Rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita

Strategia podatkowa 2022  Nie zwlekaj, zaplanuj już dziś!

Strategia podatkowa 2022  Nie zwlekaj, zaplanuj już dziś!

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

Polski Ład 2.0: Co się zmienia dla pracowników i samozatrudnionych

Polski Ład 2.0: Co się zmienia dla pracowników i samozatrudnionych

Logistyka

Jakościowe doradztwo wspierające rozwój
i bezpieczeństwo biznesu logistycznego

Firmy logistyczne potrzebują nie tylko wsparcia podatkowo-prawnego, ale również – doradztwa opartego o biznesowe podejście. To właśnie zapewniamy naszym klientom z sektora transportu i logistyki.

Wspieramy przedsiębiorców działających w szeroko rozumianej branży logistycznej – w tym firmy spedycyjne i logistyczne oraz kurierskie. Zapewniamy stałą i doraźną pomoc przedsiębiorstwom transportowym (transport drogowy, morski i lotniczy).

Klientom z sektora logistycznego pomagamy w obszarach takich jak m.in. ceny transferowe. Zapewniamy bieżące doradztwo podatkowe dotyczące kluczowych obciążeń, w tym m.in. VAT, CIT, PIT, MDR itp. Oferujemy także stałe wsparcie w obszarze transakcji i projektów. Zapewnialiśmy m.in. doradztwo transakcyjne przy jednym z największych przejęć na rynku TSL.

Łączymy doradztwo podatkowe z doradztwem prawnym i księgowym. Klienci z branży logistycznej doceniają tę kompleksowość, biznesowe podejście naszych ekspertów i szybkość działania. Stawiamy na sprawną komunikację i zrozumienie realnych potrzeb sektora logistycznego. Wspieramy naszych Klientów i odciążamy ich zespoły kompleksowo –  w tematach związanych zarówno z podatkami, jak również księgowością i prawem. Budujemy partnerskie, długotrwałe relacje, dzięki którym klienci wiedzą, że mogą zwrócić się do nas z każdym problemem.

Nasze bogate portfolio zrealizowanych projektów dla branży logistycznej pozwoliło nam wypracować metody działania, które przynoszą konkretne efekty biznesowe. Jeśli potrzebujesz doradztwa opartego nie tylko o przepisy, ale również praktyczną znajomość nowoczesnego biznesu – sprawdź pełną listę naszych usług dla branży logistycznej.

 

 

Dla tej branży

ALTOstratus

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

Biała Lista

Wystarczy wgrać listę NIPów i/lub numerów kont, a algorytmy ALTOstratusa sprawdzają dokładnie z kim masz do czynienia. Możesz też wgrać pliki Elixir-O lub MT940, a każdy z tych formatów ALTOstratus wykorzysta do odpytania systemów KAS i szybkiego zwrócenia ci istotnych informacji.

Biała Lista

JPK & VAT-UE

ALTOstratus pozwała łatwo sprawdzić poprawność przygotowanych plików JPK, pomaga sprawnie przekonwertować plik JPK na deklarację VAT-UE i testuje merytorycznie pliki JPK_V7M.

JPK & VAT-UE

Generator e-SF

Potrzebujesz wsparcia w corocznym raportowaniu wyników finansowych firmy? Stworzony przez zespół ALTO generator e-Sprawozdań Finansowych wspiera naszych klientów umożliwiając łatwiejsze i sprawniejsze tworzenie tych raportów.

Generator e-SF

Walidator XML

Aplikacja sprawdza czy pliki XML określonych rodzajów są zgodne z wymaganiami Ministerstwa Finansów dzięki czemu dokumenty składane do urzędów mają zagwarantowaną poprawność.

Walidator XML

Twój team

Piotr Wołkowicz

Senior Manager & Radca Prawny +48 22 652 27 51

Kamil Lewandowski

Partner & Doradca Podatkowy

Case studies

Podatki

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Doradztwo prawno-podatkowe w zakresie ryzyka reklasyfikacji

Podatki

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administra...

Zwrot 10-ciu mln nadwyżki VAT – eksperci ALTO wygrywają przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym
Więcej

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48 22 652 27 51    Bądź zawsze na bieżąco,
    otrzymuj Alert ALTO

    *Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności
    oraz potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną