Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

ALTO dołącza do Allinial Global

ALTO dołącza do Allinial Global

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Szereg wyróżnień w rankingach ITR World Tax oraz ITR World TP 2024

Szereg wyróżnień w rankingach ITR World Tax oraz ITR World TP 2024

dr Marcin Domagała

Partner Zarządzający / Risk Advisory

+48 22 652 27 51 Linkedin

Marcin jest Partnerem Zarządzającym biznesową linią ALTO Risk Advisory. Jest doświadczonym liderem, którego kariera wiodła od świata nauki do świata biznesu.

Od modeli pętlowej kwantowej grawitacji i wychowania studentów, do modelowania ryzyka finansowego i ubezpieczeniowego w instytucjach finansowych oraz budowania zespołu wspierającego audyt w firmie audytorskiej.

Doświadczenie biznesowe Marcin zdobywał pracując dla największych ubezpieczycieli oraz w firmach tzw. „Wielkiej Czwórki”. Posiada licencję aktuariusza. Jego ekspertyzę potwierdza szereg zrealizowanych projektów w zakresie Solvency II, IFRS 17, ilościowego modelowania wpływu ryzyk ESG na finanse przedsiębiorstw oraz matematycznego modelowania ryzykafinansowego, obejmującego ryzyko stopy procentowej, kredytowe, operacyjne oraz inflacyjne. Ma też doświadczenie w budowaniu strategii produktowych i sprzedażowych oraz zarządzania ryzykiem aktuarialnym.

Zawodowo związany był również z obszarami data science i AI, które wykorzystywał m.in. w ramach własnego start-up’u, w którym dodatkowo projektował i budował aplikacje dedykowane indywidualnym potrzebom klientów.

Marcin bazuje na swoich akademickich korzeniach. Posiada doktorat z fizyki teoretycznej zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zajmował się m.in. grawitacją kwantową. To doświadczenie dało mu bardzo silny aparat matematyczny, który z powodzeniem przenosił na grunt zawodowy zajmując się matematycznym modelowaniem ryzyka aktuarialnego i finansowego.

Należy również do nielicznego grona ekspertów w dziedzinie komputerów kwantowych. Zarówno od strony ich pozytywnego wykorzystania, jak i rodzących się zagrożeń kwantowych związanych z bezpieczeństwem danych.

Marcin od lat propaguje i rozwija ofertę związaną z wykorzystaniem komputerów kwantowych. Z sukcesem zrealizował pierwszy projekt w naszym regionie dotyczący oceny ryzyka cyber-kwantowego, a także opracował kwantową strategię dla jednego z banków.

Ponadto, we współpracy z klientami na całym świecie Marcin prowadził warsztaty przygotowując przykłady wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji oraz Large Language Models. Szczególnie skupiał się na ich zastosowaniu w obszarze compliance’u oraz ryzyka regulacyjnego.

Więcej o mnie

Baza wiedzy

technologia AI ryzyko firma modelowanie doradztwo
20 maja 2024

Risk Advisory - ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Zespół ALTO codziennie pracuje nad tym, żeby dostarczać coraz większą wartość klientom oraz by zakres naszej oferty był jak najbar...

Czytaj dalej
Risk Advisory - ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową
Więcej