25 listopada 2021
ALTO Legal ponownie wzmacnia zespół korporacyjny
news
– Pomimo końcówki roku ALTO Legal nie zwalnia tempa. Zapotrzebowanie na usługi prawne, szczególnie w obszarze prawa korporacyjnego i gospodarczego stale rośnie. Wiele firm w wyniku pandemii dokonuje zmian restrukturyzacyjnych. Dzisiaj nie wystarczy być już tylko prawnikiem, trzeba być przede wszystkim doradcą biznesowym, tak by wesprzeć klienta kompleksowo. – komentuje Tomasz Fiałek, Head of Corporate Practice w ALTO Legal.
Aleksandra Księżyk jest radcą prawnym z dużym doświadczeniem. Od przeszło 10 lat świadczy kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa handlowego, w szczególności w procesach reorganizacyjnych przedsiębiorców, spółek cywilnych, osobowych i kapitałowych – przekształceniach, połączeniach, podziałach, transakcjach aportowych, likwidacjach, badaniach Due Diligence, transakcjach fuzji i przejęć (M&A) oraz bieżącej obsłudze korporacyjnej. Opracowuje i negocjuje umowy handlowe dla podmiotów z różnych branż gospodarki. Przygotowuje strategie procesowe i reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, a także administracyjnych i sądowo-administracyjnych.
Natalia Zynwala specjalizuje się w zagadnieniach prawa handlowego i cywilnego. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół prawa gospodarczego i prawa spółek, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów korporacyjnych. Doradza klientom w procesie tworzenia i dostosowywania struktur spółek do ich indywidualnych potrzeb. Doradza przedsiębiorcom na etapie bieżącej działalności spółki, jak również w procesach reorganizacyjnych. Posiada doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z warszawskimi kancelariami prawnymi, jak również pracując dla międzynarodowej korporacji.
– Ogromnie cieszymy się z dołączenia Aleksandry i Natalii do naszego zespołu prawnego w ALTO. Przepisy prawne w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się zmieniają. Pojawiające się nieustannie nowe regulacje powodują, iż ich śledzenie i dostosowywanie do nich działalności przedsiębiorstwa jest szczególnie ważne, ale i trudne. Skutkuje to tym, iż przedsiębiorcy wolą korzystać z porad prawników – ekspertów, bazując na ich wiedzy i doświadczeniu, a to generuje coraz większy popyt na usługi branży doradztwa prawnego.– dodał Piotr Orczykowski, partner zarządzający ALTO Legal.
***
ALTO Legal zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie związane z obsługą prawną biznesu. Świadczymy doradztwo korporacyjne we wszystkich fazach związanych z prowadzeniem biznesu – w zakresie zagadnień związanych z rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej, związanych z organizacją i bieżącym funkcjonowaniem spółek handlowych i innych podmiotów gospodarczych, a także związanych z unicestwieniem bytu prawnego podmiotów gospodarczych. Doradzamy w kwestiach dotyczących bieżącej działalności podmiotów gospodarczych, w tym w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek, członków innych organów spółek oraz innych osób zaangażowanych w działalność spółki handlowej. Świadczymy doradztwo prawne w procesach reorganizacyjnych spółek, tj. łączenia spółek, przekształcenia (transformacji) oraz podziału spółek. Pomagamy w zidentyfikowaniu ryzyk prawnych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, w tym przeprowadzamy analizę prawną (due diligence) podmiotów gospodarczych oraz proponujemy rozwiązania ograniczające te ryzyka.
ALTO Legal wspiera również najbardziej wymagających klientów, świadcząc kompleksowe usługi prawne dla sektora tzw. Private Clients. W Rankingu Kancelarii Prawniczych opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” za 2021 oraz 2020 rok Piotr Orczykowski – partner zarządzający ALTO Legal uzyskał wyróżnienia w kategorii „Private Clients”.
Klienci ALTO Legal mogą liczyć na wsparcie w kwestiach prawnych, regulacyjnych, jak też podatkowych.
25 listopada 2021
Mogą Cię zainteresować:
Podatki
[ALERT ALTO]: Dywidendy i odsetki po nowemu – zmiany w rozliczeniach WHT
Zmieniają się zasady dotyczące zwolnień podatkowych dla dywidend i odsetek - choć nie nastąpiło to na gruncie zmian samej ustawy o...
Czytaj dalejKsięgowość
Wdrożenie JPK CIT z perspektywy księgowej: wyzwania i obowiązki od 2025 roku
Wdrożenie JPK CIT – Obowiązek dla największych podatników CIT od 1 stycznia 2025 Nowe przepisy związane z JPK CIT nakładają od 1 ...
Czytaj dalej