Tax

Skontaktuj się ze specjalistą
Paweł Fałkowski
Partner / doradca podatkowy
22 652 27 51
Kamil Lewandowski
Partner / doradca podatkowy
22 652 27 51
Aleksandra Bońkowska
Partner / doradca podatkowy
22 652 27 51
Naszym celem jest zapewnienie prostego, skutecznego i praktycznego doradztwa podatkowego. Pomagamy w zarządzaniu procesami i organizowaniu transakcji biznesowych, tak aby były jak najbardziej bezpieczne i korzystne z perspektywy podatkowej.

Podmioty korporacyjne

Dostosowywanie do ciągle zmieniających się przepisów, reagowanie na powstające ryzyka, wdrażanie projektów biznesowych. To codzienność zespołów podatkowych i pionów finansowo-księgowych, efektywnie wspieranych przez nas każdego dnia. Doradzamy w bieżących zagadnieniach podatkowych we wszystkich obszarach tzw. podatków biznesowych (CIT, VAT, PCC, podatek od nieruchomości).

Transakcje (M&A)

Wpływ zagadnień podatkowych na transakcje staje się jeszcze bardziej istotny w dzisiejszej rzeczywistości podatkowej. Nasze działania obejmują takie zagadnienia jak:

 • podatkowe due diligence
 • strukturyzacja podatkowa transakcji
 • doradztwo dla sprzedawcy (vendor assistance)
 • doradztwo potransakcyjne (integracja po transakcji)

Klienci indywidualni

Doradzamy klientom indywidualnym posiadającym duże aktywa (tzw. HNWI). Oferujemy rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa podatkowego, pomagamy strukturyzować aktywa, przygotowywać optymalne struktury własnościowe, wspieramy w projektach relokacji (zmiany rezydencji podatkowej).

Firmy rodzinne

Biznes rodzinny ma swoją specyfikę, która wymaga szczególnego podejścia i dedykowanych rozwiązań np. sukcesja. Niezależnie czy planujesz restrukturyzację, szukasz inwestora, czy też chciałbyś przygotować przekazanie firmy, nasza wiedza oraz doświadczenia z podobnych projektów pozwolą dobrać właściwe rozwiązanie.

Ceny transferowe

Transakcje wewnątrzgrupowe, restrukturyzacje są stałym elementem funkcjonowania w grupie kapitałowej. Obszar ten jest przedmiotem coraz większego zainteresowania organów podatkowych. Zmieniające się przepisy oraz kontrole podatkowe koncentrujące się na cenach transferowych powodują, że profesjonalne wsparcie w tym obszarze staje się koniecznością. Nasz zespół specjalistów zajmujących się zagadnieniami cen transferowych jest gotów zaproponować rozwiązania dopasowane do indywidualnej sytuacji każdego klienta.

Postępowania podatkowe (VAT, CIT, ceny transferowe)

Rosnąca liczba kontroli oraz poszerzanie uprawnień organów podatkowych skutkuje większą presją na przedsiębiorstwa. Zapewniamy klientom kompleksową obsługę w zakresie ich reprezentowania na każdym etapie postępowania przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Łączymy doświadczenie z dotychczasowych spraw ze świeżym i kreatywnym spojrzeniem na każde nowe postępowanie.

Międzynarodowe prawo podatkowe

Doświadczenie i międzynarodowy zasięg  – dogodne i skrojone na miarę rozwiązania dla klientów przy współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokim kontaktom biznesowym, nasza praktyka obejmuje tworzenie międzynarodowych rozwiązań zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i prywatnych.

LOB Insurance

Świadczymy usługi doradztwa podatkowego dla sektora ubezpieczeniowego. Każdy z członków Zespołu posiada kilku lub wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów z rynku finansowego.

W ramach ALTO obsługujemy kilka grup ubezpieczeniowych. Stawiamy na jakość i odpowiedzialność, chcemy dobrze zrozumieć potrzeby naszych klientów.

Nasze przykładowe projekty: 

 • Postępowania podatkowe w zakresie nadpłaty tzw. podatku bankowego
 • Mapowanie działalności pod kątem raportowania MDR, przygotowanie procedur
  i instrukcji MDR
 • Przeglądy podatkowe w zakresie CIT, VAT, PIT (w tym podatek Belki)
 • Przygotowanie dokumentacji  TP i analizy rynkowe
 • Przewodniki dla instytucji finansowej w zakresie rozliczania PIT w programie PPK
 • WHT – przegląd transakcji, procedura, instrukcje i certyfikacje
 • Bieżące rozliczenia PIT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.