Kariera

Team Leader Accounting

Aktualnie do Grupy ALTO poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko Team Leader Accounting.

Twój zakres obowiązków

  • organizacja pracy w zespole, delegowanie zadań podległym pracownikom;
  • nadzór nad kompleksowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych dla Klientów;
  • kontrola kalkulacji podatków (VAT, CIT, WHT, podatku od nieruchomości);
  • sporządzanie analiz i raportów dla Klienta w tym bilansu, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów pieniężnych;
  • raportowanie do Managera Księgowości;
  • koordynacja procesu zamknięcia okresów sprawozdawczych (zamknięcie miesiąca, zamknięcie roku);
  • sporządzanie sprawozdań finansowych według wymogów Ustawy o Rachunkowości;
  • prowadzenie korespondencji z Klientami i urzędami;
  • współpraca z bankami, audytorami, prawnikami oraz instytucjami zewnętrznymi;
  • mentoring młodszych stażem pracowników;
  • wdrażanie nowych pracowników do pracy w Dziale Księgowości;
  • utrzymywanie dobrych relacji z Klientami i rozpoznawanie ich potrzeb;
  • ustalanie procedur komunikacji z Klientami;
  • współpraca z innymi działami firmy w celu zapewnienia Klientom wysokiej jakości usług.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe – Finanse i Rachunkowość;
  • co najmniej 5 lat doświadczenia pracy na samodzielnym stanowisku w dziale księgowości lub w biurze rachunkowym;
  • doświadczenie w koordynacji pracy kilkuosobowego zespołu mile widziane lecz nie jest niezbędna;
  • dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodne komunikowanie się z Klientami zagranicznymi (e-mail, telefon);
  • praktyczna znajomość obowiązujących przepisów z zakresu rachunkowości, podatków VAT i CIT oraz sprawozdań finansowych;
  • znajomość przepisów MSR– mile widziana;
  • bardzo dobra znajomość arkusza Excel;
  • bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu;
  • komunikatywność i umiejętność podejmowania decyzji;
  • predyspozycje osobowościowe (inicjatywa, wysoka zdolność adaptacyjna, dobra organizacja i empatia).

To oferujemy

Jako członek zespołu #ALTOgether otrzymasz:

  • pełne wsparcie przy wdrożeniu, mentoring oraz otwarte środowisko pracy;
  • pracę pełną wyzwań w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie;
  • ciekawe zadania, możliwość realizowania własnych pomysłów, proponowania rozwiązań;
  • zgrany zespół, który wspiera i ma naprawdę dużo energii 😊;
  • stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B.