Wróć

Aleksandra Bońkowska

Partner / doradca podatkowy

Aleksandra jest partnerem w ALTO. Przed dołączeniem do zespołu ALTO pracowała w jednej z firm wielkiej czwórki. Ola od wielu lat doradza klientom z branży finansowej, w tym w szczególności zakładom ubezpieczeniowym, instytucjom rynku płatniczego oraz branży telekomunikacyjnej i ICT. Dodatkowo, od 2011 r. współtworzyła zespół ukierunkowany na obsługę podatkową dużych i średnich polskich przedsiębiorstw.

Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, postępowaniami podatkowymi, realizuje także projekty mające na celu poprawę efektywności zarządzania ryzykiem podatkowym, w tym wdrażaniem procedur podatkowych. Specjalizuje się w podatku dochodowym oraz w podatku VAT, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dedykowanych branży finansowej. Doświadczenie Oli obejmuje także zarządzanie złożonymi projektami prawno-podatkowymi, w tym związanymi z ekspansją międzynarodową polskich przedsiębiorstw oraz projektami angażującymi interdyscyplinarne zespoły przy nietypowych transakcjach krajowych i międzynarodowych.

Ola jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Język: Angielski

abonkowska@altoadvisory.pl
22 652 27 51
Grupy podatkowe rozwiązaniem dla ubezpieczycieli Jak Polski Ład wpłynie na branżę ubezpieczeniową? Wątpliwości podatkowe przy wcześniejszym wyjściu z pracowniczych programów kapitałowych Czy uczestnik PPK sam powinien rozliczyć się z podatku? Pracownicze programy kapitałowe: ból głowy dla wszystkich Jak ustalić koszty podatkowe, jeśli nastąpi zwrot z PPK Czy wypłaty środków z PPK podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego? Aleksandra Bońkowska: zapotrzebowanie na usługi doradców podatkowych nie spadnie Aleksandra Bońkowska na łamach Pulsu Biznesu komentuje – PPK vs PPE

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.