Wróć

Aleksandra Bońkowska

Partner / doradca podatkowy

Aleksandra jest partnerem w ALTO. Przed dołączeniem do zespołu ALTO pracowała w jednej z firm wielkiej czwórki. Ola od wielu lat doradza klientom z branży finansowej, w tym w szczególności zakładom ubezpieczeniowym, instytucjom rynku płatniczego oraz branży telekomunikacyjnej i ICT. Dodatkowo, od 2011 r. współtworzyła zespół ukierunkowany na obsługę podatkową dużych i średnich polskich przedsiębiorstw.

Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, postępowaniami podatkowymi, realizuje także projekty mające na celu poprawę efektywności zarządzania ryzykiem podatkowym, w tym wdrażaniem procedur podatkowych. Specjalizuje się w podatku dochodowym oraz w podatku VAT, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dedykowanych branży finansowej. Doświadczenie Oli obejmuje także zarządzanie złożonymi projektami prawno-podatkowymi, w tym związanymi z ekspansją międzynarodową polskich przedsiębiorstw oraz projektami angażującymi interdyscyplinarne zespoły przy nietypowych transakcjach krajowych i międzynarodowych.

W 2021 r. została wyróżniona jako Rekomendowany Doradca Podatkowy w kategorii CIT, w rankingu dziennika Rzeczpospolita.

Aleksandra jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Język: Angielski

abonkowska@altoadvisory.pl
22 652 27 51
[ALERT ALTO]: Przedłużenie terminów sprawozdawczych Polski Ład 2.0 – jak agenci rozliczą PIT za rok 2022? Plan akcyjny – korzystny sposób wynagradzania pracowników Polski Ład a alternatywne formy prowadzenia działalności przez agentów Wpływ Polskiego Ładu na wynagrodzenia kadry menedżerskiej i ekspertów Polski Ład a opodatkowanie pośredników Czy ryczałt w PIT nadaje się dla agentów? Nowy Ład w podatku u źródła Co Polski Ład znaczy dla agentów ubezpieczeniowych

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.