Bieżąca obsługa prawna przedsiębiorców

ALTO zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców na każdym etapie ich działalności, niezależnie od formy prawnej, w której działają. Doradzamy zarówno przedsięwzięciom startupowym, jak i dojrzałym firmom. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy skutecznie łączyć podejście charakterystyczne dla prawnika zatrudnionego wewnątrz organizacji ze wsparciem i szerokim spojrzeniem zewnętrznego doradcy.

Prawo spółek handlowych

Posiadamy eksperckie kompetencje oraz bogate doświadczenie w zakresie prawa spółek handlowych. Wspieramy w bieżących sprawach korporacyjnych oraz w skomplikowanych sytuacjach związanych niekiedy z rozbieżnymi interesami na styku właścicieli podmiotów i ich organów.

Rynek kapitałowy

Świadczymy usługi dla podmiotów nadzorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (towarzystwa funduszy inwestycyjnych, fundusze inwestycyjne, domu maklerskie), spółek publicznych oraz podmiotów, które dopiero aspirują do wkroczenia na rynek kapitałowy w Polsce. Doradzamy w zakresie regulacyjnym oraz transakcyjnym.

Transakcje (M&A, VC, PE)

Zapewniamy naszym klientom wsparcie związane z przeprowadzanymi transakcjami. Doradzamy zarówno po stronie kupującego (przejmującego), jak i przedsiębiorcom, którzy szukając alternatywnych form finansowania swojego rozwoju zapraszają do współpracy zewnętrznych inwestorów takich jak fundusze venture capital, czy private equity. Przeprowadzamy kompleksowe prawne badanie due diligence podmiotu będącego przedmiotem transakcji, rekomendujemy sposób jej przeprowadzenia, a następnie sporządzamy umowy inwestycyjne.

Restrukturyzacje

Prowadzenie działalności gospodarczej jest nieustającym procesem zmian. Często spotykamy się z sytuacją, w której bardzo aktywni  przedsiębiorcy zaczynają tracić kontrolę nad celowością utrzymywania określonej struktury podmiotów, w ramach których prowadzona jest działalność gospodarcza. . Posiadanie zbyt dużej liczby podmiotów w ramach jednej organizacji wiąże się oczywiście z ponoszeniem niepotrzebnych kosztów operacyjnych, a także z koniecznością przykładania bardzo dużej uwagi do wszelkich rozliczeń wewnątrz grupy. Doradzamy Klientom w jaki sposób od strony prawnej zrealizować ich zamierzenia w zakresie uproszczenia i optymalizacji struktury grupy.

Private Lawyer

Usługa skierowana jest do najbardziej wymagających klientów – menedżerów w dużych przedsiębiorstwach, właścicieli firm oraz innych osób posiadających duże aktywa (tzw. HNWI). Private lawyer to osobisty prawnik, który świadczy pomoc klientowi oraz jego najbliższej rodzinie we wszystkich najważniejszych obszarach życia zawodowego i prywatnego. Private lawyer stanowi „pierwszą linię” pomocy prawnej praktycznie we wszystkich sprawach – począwszy od najdrobniejszych codziennych problemów, aż do najpoważniejszych decyzji związanych z dużymi inwestycjami, czy sukcesją. Private lawyer charakteryzuje się wszechstronną wiedzą z zakresu wielu dziedzin prawa, która umożliwia mu w pierwszej kolejności zaspakajać własnymi siłami potrzeby Klienta, ale także w przypadku spraw skomplikowanych zidentyfikować moment, w którym niezbędna jest wiedza ekspercka.

IR Compliance (MAR)

Doradzamy spółkom publicznym w zakresie szeroko rozumianej komunikacji giełdowej (IR Compliance), ze szczególnym uwzględnieniem regulacji dotyczących informacji poufnych, w tym MAR. Oferta obejmuje bieżącą i okresową komunikację z rynkiem, jak również stworzenie strategii komunikacji giełdowej, przegląd dokumentacji i procedur, opracowanie polityki informacyjnej czy przygotowanie publicity guidelines. Oferujemy również wsparcie od strony obowiązków informacyjnych podczas strategicznych procesów takich jak IPO, emisje obligacji, nowa strategia, due diligence, M&A, działania CSR, a także prawne wsparcie w przypadku niezrealizowania obowiązków informacyjnych i innych sytuacji granicznych czy kryzysowych. W naszej ofercie znajdują się także „szyte na miarę” warsztaty budujące świadomość i aktualizujące wiedzę kadr i kluczowych pracowników z zakresu IR Compliance.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.