Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

17 października 2022

Warsztaty z Fundacją Kochasz Dopilnuj

CSR

W czwartek 13 października trenerka z Fundacji Kochasz – Dopilnuj, Agnieszka Ford poprowadziła dla pań z ALTO warsztaty dotyczące profilaktyki raka piersi.
Prowadząca przekazała szereg interesujących i zarazem niezwykle istotnych informacji, które mogą uratować życie.

Edukacja jest w tym zakresie szczególnie ważna – im wcześniej wykryty zostanie nowotwór, tym większa szansa na udane leczenie. A może on dotknąć nawet co ósmej z nas. Warto wiedzieć też, że rak piersi dotyka już nie tylko kobiet dojrzałych, ale niestety coraz młodszych kobiet, nawet dwudziestolatek. W Polsce, niestety, umieralność z powodu tego nowotworu rośnie. Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, żeby o siebie zadbać!

 

O czym rozmawiałyśmy podczas warsztatów? Między innymi o tym:

  • Jak wyglądają statystyki zachorowalności na raka piersi? Aktualnie jest on wśród kobiet nawet bardziej popularny, niż rak płuc. Co ciekawe, w tym przypadku palenie nie wpływa na ewentualne zachorowanie – a spożywanie alkoholu i brak aktywności fizycznej już tak.
  • Dlaczego w Polsce rak piersi często wykrywany jest dopiero na naprawdę późnym etapie?
  • Jakie są przyczyny zachorowań i czy zawsze da się je ustalić?
  • Jakie są czynniki ryzyka, przy których musimy zwrócić na profilaktykę szczególną uwagę? Czy warto wykonać badania genetyczne?
  • Jak się badać i co powinno wzbudzić naszą czujność? Wiele objawów to nie tylko wyczuwalne guzki, ale także rzeczy widoczne „gołym okiem”.
  • Dlaczego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego lekarza wykonującego kontrolne USG i dlaczego konieczne jest jego regularne wykonywanie – i to bez względu na to, czy mamy 20, czy 60 lat?
  • Dlaczego medycyna naturalna może jedynie wspierać, ale nie zastąpi tradycyjnych form leczenia, takich jak farmakoterapia czy naświetlanie?

 

Polecamy wszystkim zgłębienie tematu: jeśli nie dla siebie, to dla swoich bliskich. W sieci nie brakuje profesjonalnych artykułów napisanych przez osoby o niebo lepiej znające się na temacie niż my – dlatego tam właśnie Was odsyłamy.

Tutaj znaleźć można ogólną, informacyjną grafikę dotyczącą raka piersi, z którą polecamy zapoznanie się każdemu: zarówno paniom, jak i panom – grafika>>

 

Pamiętajcie: profilaktyka ratuje życie!

 

Inne akcje CSR:

CSR

17 lipca 2023

Integracja zespołu TAX

Team spirit w nas nie gaśnie! Ostatnio w ramach integracji zespołu TAX mieliśmy okazję spotkać się w większym gronie w Singers, ...

Czytaj dalej
Integracja zespołu TAX

CSR

20 kwietnia 2023

Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych

Skaczące po biurze wielkanocne zajączki chowające kolorowe pisanki w najmniej oczywistych miejscach? Takie sceny tylko w ALT...

Czytaj dalej
Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych

CSR

20 lutego 2023

Wsparcie Fundacji w remoncie domu dla uchodźców

Kilka miesięcy temu, w ramach prowadzonych przez nas działań pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy, wsparliśmy finansowo remon...

Czytaj dalej
Wsparcie Fundacji w remoncie domu dla uchodźców
Zobacz wszystkie