Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Risk Advisory – ALTO z nowym Partnerem i nową linią biznesową

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Premiera Raportu Made in Poland 2024

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

Raport BEAS – potencjał biznesowy Lublina

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

ESG w ALTO – Ewa Solarz pokieruje nową linią biznesową

2 listopada 2022

Movember w ALTO

CSR

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder (i nie tylko). Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada akcja Movember, czyli Wąsopad, której nazwa powstała w wyniku połączenia dwóch wyrazów: moustache (wąsy) oraz November (listopad).

Głównym celem akcji jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, a które mężczyźni zapuszczają przez cały miesiąc, mają ową zmianę oblicza symbolizować – nie tylko na znak solidarności, ale przede wszystkim by wzbudzić ciekawość otoczenia i szerzyć dyskusję na temat profilaktyki i zachorowalności na nowotwory wśród mężczyzn.

Jeśli wydaje Ci się, że to są problemy, które Ciebie nie dotyczą, to masz rację – wydaje Ci się.

Rak Jądra – należy do najczęstszych złośliwych nowotworów występujących u mężczyzn w grupie wiekowej 20-44 lat (25% zachorowań w tej grupie). Corocznie notuje się ponad 1 000 nowych zachorowań na nowotwory jądra. Ok. 100 pacjentów rocznie umiera. Wzrasta także zachorowalność na nowotwory złośliwe jądra u dzieci (0-19 lat).

Rak Prostaty – szacuje się, że co 3 mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80. roku życia zachoruje na raka prostaty. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy w szczególności mężczyzn po 45. roku życia. Wg statystyk na raka prostaty zapada w Polsce co roku ok. 10 000 mężczyzn – jedna trzecia z nich umiera z powodu zbyt później diagnozy.

Rak Prącia – to rzadki nowotwór, który stanowi statystycznie 0,3% wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn. Rak prącia występuje najczęściej po 60. r.ż., jednak zauważalny jest wzrost zachorowań u młodszych mężczyzn. Każdego roku w Polsce diagnozowanych jest ok. 200 przypadków raka prącia, a połowa chorych niestety tę walkę przegrywa.

Przed nami kolejna akcja w ALTO – tym razem uświadamiamy i działamy na rzecz profilaktyki zdrowotnej mężczyzn!

Robimy kolejną kampanię żeby pokazać, że wiedza i świadomość tematu może uratować życie tym, których kochamy, czyli mężom, partnerom, ojcom, synom, dziadkom, przyjaciołom.

Dlatego ten miesiąc będzie miesiącem budowania i manifestowania świadomości o istotności profilaktyki męskiego zdrowia! Przed nami m.in. warsztaty, które poprowadzi lekarz urolog, specjalista z zakresu chirurgii andrologicznej, a których tematyką będzie profilaktyka i praktyka zdrowotna, czyli co każdy mężczyzna powinien wiedzieć (i zrobić), żeby prawidłowo kontrolować swoje zdrowie.

…. LISTOPAD JEST MĘŻCZYZNĄ!

Inne akcje CSR:

CSR

17 lipca 2023

Integracja zespołu TAX

Team spirit w nas nie gaśnie! Ostatnio w ramach integracji zespołu TAX mieliśmy okazję spotkać się w większym gronie w Singers, ...

Czytaj dalej
Integracja zespołu TAX

CSR

20 kwietnia 2023

Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych

Skaczące po biurze wielkanocne zajączki chowające kolorowe pisanki w najmniej oczywistych miejscach? Takie sceny tylko w ALT...

Czytaj dalej
Wielkanocne warsztaty dla najmłodszych

CSR

20 lutego 2023

Wsparcie Fundacji w remoncie domu dla uchodźców

Kilka miesięcy temu, w ramach prowadzonych przez nas działań pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy, wsparliśmy finansowo remon...

Czytaj dalej
Wsparcie Fundacji w remoncie domu dla uchodźców
Zobacz wszystkie