Bądź zawsze na bieżąco,
otrzymuj Alert ALTO

Zapisz się do newslettera
Ważne teraz

ALTO otwiera się na Lublin – nowe biuro, nowe możliwości!

ALTO otwiera się na Lublin – nowe biuro, nowe możliwości!

Strategia podatkowa 2022  Nie zwlekaj, zaplanuj już dziś!

Strategia podatkowa 2022  Nie zwlekaj, zaplanuj już dziś!

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

ALTO partnerem merytorycznym raportu Made in Poland

ALTO doradcą Orlen VC przy inwestycji 10 mln EUR w irlandzką Invert Robotics

ALTO doradcą Orlen VC przy inwestycji 10 mln EUR w irlandzką Invert Robotics

2 listopada 2022

Movember w ALTO

CSR

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder (i nie tylko). Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada akcja Movember, czyli Wąsopad, której nazwa powstała w wyniku połączenia dwóch wyrazów: moustache (wąsy) oraz November (listopad).

Głównym celem akcji jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, a które mężczyźni zapuszczają przez cały miesiąc, mają ową zmianę oblicza symbolizować – nie tylko na znak solidarności, ale przede wszystkim by wzbudzić ciekawość otoczenia i szerzyć dyskusję na temat profilaktyki i zachorowalności na nowotwory wśród mężczyzn.

Jeśli wydaje Ci się, że to są problemy, które Ciebie nie dotyczą, to masz rację – wydaje Ci się.

Rak Jądra – należy do najczęstszych złośliwych nowotworów występujących u mężczyzn w grupie wiekowej 20-44 lat (25% zachorowań w tej grupie). Corocznie notuje się ponad 1 000 nowych zachorowań na nowotwory jądra. Ok. 100 pacjentów rocznie umiera. Wzrasta także zachorowalność na nowotwory złośliwe jądra u dzieci (0-19 lat).

Rak Prostaty – szacuje się, że co 3 mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80. roku życia zachoruje na raka prostaty. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy w szczególności mężczyzn po 45. roku życia. Wg statystyk na raka prostaty zapada w Polsce co roku ok. 10 000 mężczyzn – jedna trzecia z nich umiera z powodu zbyt później diagnozy.

Rak Prącia – to rzadki nowotwór, który stanowi statystycznie 0,3% wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn. Rak prącia występuje najczęściej po 60. r.ż., jednak zauważalny jest wzrost zachorowań u młodszych mężczyzn. Każdego roku w Polsce diagnozowanych jest ok. 200 przypadków raka prącia, a połowa chorych niestety tę walkę przegrywa.

Przed nami kolejna akcja w ALTO – tym razem uświadamiamy i działamy na rzecz profilaktyki zdrowotnej mężczyzn!

Robimy kolejną kampanię żeby pokazać, że wiedza i świadomość tematu może uratować życie tym, których kochamy, czyli mężom, partnerom, ojcom, synom, dziadkom, przyjaciołom.

Dlatego ten miesiąc będzie miesiącem budowania i manifestowania świadomości o istotności profilaktyki męskiego zdrowia! Przed nami m.in. warsztaty, które poprowadzi lekarz urolog, specjalista z zakresu chirurgii andrologicznej, a których tematyką będzie profilaktyka i praktyka zdrowotna, czyli co każdy mężczyzna powinien wiedzieć (i zrobić), żeby prawidłowo kontrolować swoje zdrowie.

…. LISTOPAD JEST MĘŻCZYZNĄ!

Inne akcje CSR:

CSR

24 listopada 2022

Movember: warsztaty profilaktyczne

,,Nie badam się i nie chodzę do lekarzy specjalistów, bo jeszcze się czegoś dowiem..." Każdy z nas nie raz spotkał się z takim stw...

Czytaj dalej
Movember: warsztaty profilaktyczne

CSR

28 października 2022

Różowy październik: Pink Vibes Only

Październik jest kobietą! Dlatego w ALTO zakończyliśmy go w różowym stylu Pink Vibes Only. Przy lampce prosecco z watą cukrową ...

Czytaj dalej
Różowy październik: Pink Vibes Only

CSR

17 października 2022

Warsztaty z Fundacją Kochasz Dopilnuj

W czwartek 13 października trenerka z Fundacji Kochasz – Dopilnuj, Agnieszka Ford poprowadziła dla pań z ALTO warsztaty dotyczące ...

Czytaj dalej
Warsztaty z Fundacją Kochasz Dopilnuj
Zobacz wszystkie