- Jasne określenie zakresu działalności B+R i proporcjonalna alokacja kosztów w ramach ulgi
Nie jest wystarczające wygenerowanie z systemu kosztów przypisanych do działu B+R. Należy przeprowadzić analizę techniczną wskazującą na konkretne projekty, określającą zakres w jakim są one zgodne z definicją B+R, a także wyłączyć proporcjonalnie koszty rutynowych prac.
- Właściwa alokacja kosztów, w tym wynagrodzeń
Należy sprawdzić czy wynagrodzenia zakwalifikowane zostały tylko i wyłącznie w takim zakresie, w jakim dotyczą prac B+R, a także czy uwzględniono składki, niewpisujące się w katalog kosztów kwalifikowanych. Trzeba pamiętać o ograniczeniach związanych m.in. z uwzględnieniem kosztów licencji i usług obcych.
- Weryfikacja wszystkich możliwych do odliczenia kosztów
Działalność B+R to nie tylko prace w laboratorium, ale również koszty działów wspierających oraz wydatki na serie pilotażowe. Skorzystaj w pełni z przysługującej Ci ulgi i pamiętaj, że wewnętrzne usprawnienia procesowe to też prace B+R!
Ulga B+R wymaga ostrożności i technicznego podejścia, dlatego służymy pomocą w bezpiecznym i optymalnym rozliczeniu!
Kontakt:
Adrian Salabura
asalabura@altoadvisory.pl
22 652 27 51
Mogą Cię zainteresować:
Podatki
Miesięcznik Ubezpieczeniowy: JPK CIT – nowe obowiązki raportowe podatników
W ostatnich latach zauważamy szybki rozwój informatyzacji w zakresie rozliczeń podatkowych oraz raportowania różnego rodzaju danyc...
Czytaj dalejPodatki
Nowe obowiązki podatników CIT: jak raportować JPK CIT i przesyłać Jednolity Plik Kontrolny w 2025 roku?
JPK CIT – Obowiązek raportowania dla dużych podatników CIT od 1 stycznia 2025 r. Jednolity Plik Kontrolny CIT (JPK CIT) to nowa s...
Czytaj dalej