2 marca 2021
Strategia podatkowa – jak ją wdrożyć?
alert
Pierwszą taką informację, zgodnie z oczekiwaniami Ministerstwa Finansów, należy złożyć już w 2021 r. (za 2020 r.).
Od czego rozpocząć proces wypełniania nowych obowiązków? Po pierwsze należy pamiętać, że strategia podatkowa jest dokumentem, który spaja system zarządzania funkcją podatkową w organizacji. W związku z tym, istotne jest właściwe zidentyfikowanie elementów tego systemu – dokonanie przeglądu funkcjonujących procedur i procesów podatkowych oraz określenie pożądanego stanu docelowego.
Modelowy proces wdrażania strategii podatkowej dobrze opisuje poniższy harmonogram:
Nieprzemyślane publikowanie informacji nt. realizowanej strategii podatkowej, które nie znajdują oparcia w rzeczywistości, rodzi dla spółki oraz zarządu ryzyka – zarówno PR, jak również KKS.
Rekomendujemy zatem przystąpienie do realizacji tego procesu. Eksperci ALTO wspierają klientów na każdym etapie prac.
Jeśli chcieliby Państwo przedyskutować, w jaki sposób najbardziej efektywnie przeprowadzić proces w Państwa organizacji oraz jakie praktyczne pułapki czekają w tym zakresie na podatników, zachęcamy, aby umówić się na spotkanie z ekspertami ALTO.
Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie!
Skontaktuj się2 marca 2021
Mogą Cię zainteresować:


Podatki
Projekt KSeF już w Sejmie - kluczowe zmiany, o których warto wiedzieć
Proces legislacyjny wszedł w decydującą fazę - 25 czerwca 2025 r. Ministerstwo Finansów oficjalnie skierowało do Sejmu projekt ust...
Czytaj dalej

Podatki
Ulga B+R w ramach PIT – praktyczne aspekty rozliczeń ulgi na innowacyjnych pracowników
Czym jest ulga badawczo-rozwojowa? Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) w 2025 roku stanowi jedno z kluczowych narzędzi podatkowych wspi...
Czytaj dalej