16 czerwca 2020
[ALERT ALTO]: TARCZA FINANSOWA PFR DLA DUŻYCH PRZEDSIĘBIORCÓW – jak można się przygotować, aby zwiększyć szanse na sukces?
alert
Doświadczenia w pozyskiwaniu środków z programu Tarczy Finansowej dla MŚP pokazują, że środki otrzymują ci przedsiębiorcy, którzy są dobrze przygotowani do wypełnienia wniosku i są w stanie złożyć wniosek poprawnie.
Program Tarcza Finansowa dla dużych przedsiębiorców będzie procesem znacznie bardziej sformalizowanym i skomplikowanym. Wnioskodawcy będą konkurowali o ograniczoną pulę środków z innymi dużymi przedsiębiorcami. Można łatwo przewidzieć, że największą szansę na otrzymania wsparcia będą miały te firmy, które najszybciej i poprawnie przejdą proces kwalifikacyjny. Można też spodziewać się, że średni poziom przygotowania wnioskodawców będzie znacznie wyższy niż w przypadku ubiegających się o wsparcie z Tarczy Finansowej dla MŚP.
Z uwagi na obecne okoliczności oraz spodziewane tempo rozwoju wydarzeń, istotne będzie wsparcie doświadczonego doradcy, który przeprowadzi firmę przez cały proces. W naszej ocenie, przedsiębiorcy, którzy zweryfikują spełnianie warunków programu w oparciu o opublikowane w tym momencie kryteria, znajdą się w uprzywilejowanej pozycji w stosunku do innych firm w momencie, gdy program już oficjalnie zostanie uruchomiony.
W ALTO śledzimy na bieżąco informacje dotyczące ww. programu i przygotowaliśmy 4 punktowy plan działania dla firm kwalifikujących się do objęcia Tarczą Finansową dla dużych przedsiębiorców. W tym momencie, przed oficjalnym uruchomieniem programu, przedsiębiorcy mają czas, aby przeprowadzić weryfikację warunków brzegowych wsparcia – czyli punkt pierwszy z poniższej listy.
1. WERYFIKACJA WARUNKÓW BRZEGOWYCH
W ramach tego modułu, ALTO oceni, czy Spółka spełnia kryteria ubiegania się o dofinansowanie z PFR oraz jakie formy finansowania są dostępne, w tym poprzez:
a) potwierdzenie statusu Spółki na potrzeby identyfikacji obszarów uzyskania finansowania z PFR (finansowanie dla dużych przedsiębiorców/finansowanie dla MŚP);
b) weryfikację rezydencji podatkowej beneficjenta rzeczywistego w rozumieniu przepisów AML oraz analiza jego statusu z perspektywy tych przepisów;
c) weryfikację spełnienia przesłanek ekonomicznych;
d) weryfikację spełnienia przesłanek negatywnych pozyskania finansowania;
e) ocena planowanych sposobów wydatkowania środków w kontekście zasad programu;
f) identyfikację potencjalnego konfliktu instrumentów PFR z innymi instrumentami antykryzysowymi wykorzystywanymi przez Spółkę.
2. WSPARCIE PRZY ZŁOŻENIU WNIOSKU O DOFINANSOWANIE Z PFR
3. WSPARCIE W PROCESIE VENDOR DUE DILIGENCE / W PROCESIE DUE DILIGENCE PFR (finansowanie preferencyjne i kapitałowe)
4.WSPARCIE W ZAKRESIE ANALIZY I NEGOCJACJI DOKUMENTACJI TRANSAKCYJNEJ
Jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby przedyskutować ww. plan oraz przedstawić ofertę ALTO.
Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie!
Skontaktuj się16 czerwca 2020
Mogą Cię zainteresować:
Miesięcznik Ubezpieczeniowy: Ochrona ubezpieczeniowa w kontekście zmiany klimatu
Coraz częściej jesteśmy naocznymi świadkami tego, przed czym klimatolodzy ostrzegają nas od lat. W ostatnich tygodniach w Polsce ...
Czytaj dalejPodatki
[WEBINAR ALTO]: Nie taki JPK CIT straszny... - czyli jak to ugryźć?
Wokół sezon na strachy w pełni i choć nie każdego przerażają pukające do drzwi dzieci, czający się na horyzoncie JPK CIT w wielu p...
Czytaj dalej