Wróć

Adrian Salabura

Assistant Manager

Adrian dołączył do zespołu ALTO w styczniu 2020 roku. Obecnie, w zespole ALTO Tax, jest Managerem od wielu lat specjalizującym się w zagadnieniach związanych z działalnością B+R. Doświadczenie w obszarze ulgi B+R zdobywał od początku jej funkcjonowania w Polsce tj. od roku 2016,  pracując wówczas w działach doradztwa podatkowego w jednej z firm tzw. Wielkiej Czwórki. Wcześniej Adrian specjalizował się w pozyskiwaniu wsparcia finansowego na działalność B+R w formie dotacji.

Projekty realizowane przez Adriana dotyczą m.in. wdrożenia ulgi B+R dla międzynarodowych firm. Prowadzi je zarówno dla firm niekorzystających wcześniej z tego instrumentu, jak i dla takich, które wcześniej samodzielnie korzystały z ulgi w zakresie wydzielonych jednostek B+R. Dla tych drugich mapuje nowe obszary działalności kwalifikującej się do skorzystania z ulgi B+R, umożliwiając znaczne zwiększenie oszczędności podatkowych.

Swoją ekspercką wiedzą Adrian wspiera klientów również w zakresie innych ulg podatkowych związanych z innowacyjnością, w tym w obszarze IP BOX (preferencyjne opodatkowanie dochodów z praw IP).

Adrian jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Ekonomia Przedsiębiorstwa (licencjat). Uzyskał także tytuł magistra na kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

asalabura@altoadvisory.pl
22 652 27 51

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.