Wróć

Adrian Salabura

Manager

Adrian jest Managerem w zespole Tax w ALTO i od wielu lat specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych związanych z Badaniami i Rozwojem. Doświadczenie w obszarze ulgi B+R zdobywał od początku jej funkcjonowania w Polsce tj. od 2016 r.

Projekty realizowane przez Adriana dotyczą m.in. wdrożenia ulgi B+R dla międzynarodowych firm. Prowadzi je zarówno dla organizacji niekorzystających wcześniej z tego instrumentu, jak i dla takich, które wcześniej samodzielnie korzystały z ulgi, np. w zakresie wydzielonych jednostek B+R. Dla tych drugich, mapuje nowe obszary działalności kwalifikującej się do skorzystania z ulgi B+R, umożliwiając znaczne zwiększenie oszczędności podatkowych.

Swoją ekspercką wiedzą wspiera klientów również w zakresie innych ulg podatkowych związanych z innowacyjnością, w tym w ramach IP BOX (preferencyjne opodatkowanie dochodów z praw IP).

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Ekonomia Przedsiębiorstwa (licencjat). Uzyskał także tytuł magistra na kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w działach doradztwa podatkowego w jednej z firm tzw. Wielkiej Czwórki. Wcześniej specjalizował się w pozyskiwaniu wsparcia finansowego na działalność B+R w formie dotacji.

asalabura@altoadvisory.pl
22 652 27 51
[ALERT ALTO] Ostatni moment na skorzystanie z ulgi B+R za 2016 r. Jak ubezpieczeniowe innowacje mogą obniżyć podatki? Ulgę B+R i IP Box można połączyć

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.