Back

Kamil Lewandowski

Partner / Tax Advisor

Kamil jest założycielem i Partnerem współzarządzającym w ALTO. Kamil jest odpowiedzialny za świadczenie kompleksowego doradztwa (podatkowe, prawne, księgowe) na rzecz klientów z sektora finansowego, w szczególności TFI, domów maklerskich oraz fundusze private equity.

Kamil posiada ponad 14-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, w trakcie którego realizował projekty na rzecz największych polskich firm (w tym wielu spółek notowanych na GPW) oraz spółek z międzynarodowych grup kapitałowych z różnych sektorów gospodarki.

Kamil specjalizuje się m.in. w projektach związanych z opracowywaniem i wdrażaniem struktur inwestycji, struktur własnościowych oraz reorganizacji aktywów. Aktywnie doradza klientom na rynku krajowym i zagranicznym – w tym klientom z branży finansowej i funduszom private equity – przy złożonych transakcjach M&A. Portfolio jest projektów obejmuje ponadto doradztwo dla przedsiębiorstw przy wdrażaniu struktur z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i produktów z pogranicza inwestycji i finansów.

Dotychczas Kamil był dwukrotnie wyróżniony oraz rekomendowany jako lider w obszarze podatków międzynarodowych w rankingach doradców podatkowych publikowanych przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach tzw. Wielkiej Czwórki.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kamil jest licencjonowanym doradcą podatkowym (nr wpisu 11262).

Języki: Angielski

klewandowski@altoadvisory.pl
22 652 27 51

Website uses cookies files for the purpose of providing services and in accordance with the Privacy Policy.

You can specify the conditions for their storage or access using the below settings.