Artykuł

Komunikacja wewnętrzna na nowo? #ALTOgether – co jest ważne w nowej rzeczywistości?

Dużo się mówi o komunikacji wewnętrznej w organizacjach … ta ostatnio zyskuje nowe znaczenie, ale też przybiera bardziej różnorodną formę.

Artykuł

IP Box: 5-proc. stawka podatku od dochodów z praw własności intelektualnej nadal budzi wątpliwości

Objaśnienia MF nie dają jasnych i jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie problemy jakie pojawiają się w praktyce stosowania 5-proc. stawki podatku od dochodów z praw własności intelektualnej. A zdarza się, że są mylące.

Artykuł

Nowe środki pomocy publicznej związanej z epidemią COVID-19

W dniu 19 marca 2020 r. Komisja Europejska opublikowała w ramach komunikatu tymczasowe ramy prawne, które dają państwom członkowskim znacznie szersze możliwości wsparcia gospodarki w kontekście epidemii COVID-19. W obecnej sytuacji, polski rząd ma podstawy by udzielić wsparcia w dużo większym zakresie, ale również może zaoferować…

Artykuł

16 marca 2020 r. na portalu Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt Rozporządzenia Ministra Finansów uchylającego rozporządzenie w sprawie bufora ryzyka systemowego.

Rozwiązanie bufora ryzyka systemowego stanowi odpowiedź na pandemię COVID-19 i zbliżającą się, zdaniem MF, globalną recesję.

Artykuł

VAT fraud, w łańcuchu duża renomowana firma, i wszczęty KKS tuż przed upływem terminu przedawnienia.

Po okresie bezczynności organu, seria przesłuchań pracowników naszego klienta w ramach postępowania KKS. Umorzenie tego postępowania spowodowało, że termin przedawnienia skutecznie upłynął, a organ podatkowy był zmuszony umorzyć postępowanie dotyczące rozliczeń w VAT już na etapie I instancji.

Artykuł

Bezpieczeństwo przy kwalifikowaniu towarów / usług w VAT – Wiążąca Informacja Stawkowa

Od początku listopada, do ustawy o VAT została wprowadzona nowa instytucja, tj. wiążąca informacja stawkowa (WIS).

Artykuł

Można zawierać umowy z fiskusem – umowa o współdziałanie

Jedną z najświeższych zmian legislacyjnych jest wprowadzenie do Ordynacji podatkowej możliwości zawarcia przez podatnika z Szefem KAS umowy o współdziałanie w sprawach podatkowych.…

Artykuł

Zagraniczne szkolenie w kosztach

Firma odliczy od przychodu wydatki na wyjazd dla współpracowników. Pod warunkiem że ma to zwiększyć jej sprzedaż.

Artykuł

ALTO buduje praktykę transakcyjną – Venture Capital na celowniku

Z początkiem września 2019 roku do warszawskiej kancelarii ALTO dołączył radca prawny Rafał Kozłowski, który objął stanowisko Counsel i jest odpowiedzialny za rozwój praktyki transakcyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora Venture Capital.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.