Artykuł

Korekty in minus: miały być uproszczenia, a wyszło jak zwykle

Przed każdą korektą muszą zaistnieć ustalone przez strony okoliczności uzasadniające obniżenie wynagrodzenia sprzedawcy. W praktyce trudno jest określić, jakie dokładnie były ustalenia i kiedy zostały spełnione przewidziane w nich warunki.

Artykuł

Nie tak łatwo uciec za granicę z opodatkowaniem

Podatnik jest uznawany za polskiego rezydenta podatkowego z powodu posiadania zarządu na terytorium Polski także wtedy, gdy jego bieżące sprawy są tu prowadzone w sposób zorganizowany i ciągły, mimo posiadania siedziby w innym.

Artykuł

Polski Ład a opodatkowanie pośredników

Polski Ład w istotny sposób wpłynął na wybór sposobu opodatkowania działalności pośredników ubezpieczeniowych. Najbardziej korzystna forma opodatkowania jest zależna w szczególności od poziomu rocznych przychodów i specyfiki działalności agenta.

Artykuł

Czy ryczałt w PIT nadaje się dla agentów?

W związku z wejściem w życie Polskiego Ładu, na atrakcyjności zyska opodatkowanie działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Artykuł

Posiadanie już nie takie straszne?

Zdaniem Trybunału Konstytucyjnego, nie można kwalifikować składników majątku do opodatkowania według najwyższych stawek jedynie z powodu ich posiadania przed przedsiębiorcę.

Artykuł

Kiedy wspólnik może odpowiadać za zobowiązania spółki?

Zasada wyłączenia odpowiedzialności osobistej wspólnika za zobowiązania spółki nie ma bezwarunkowego charakteru. A niektóre jurysdykcje europejskie przewidują nawet odpowiedzialność wspólników spółek kapitałowych za niezaspokojone przez spółkę roszczenia wierzycieli.

Artykuł

Nowy Ład w podatku u źródła

Od nowego roku płatnicy podatku u źródła pierwszy raz zastosują mechanizm „pay and refund”. Przepisy przewidują kilka metod postępowania, w określonych przypadkach dopuszczalne jest również niepobranie podatku.

Artykuł

TAX PRO – czyli jak zarządzać zespołem

Alto we wrześniu 2021 r. świętowało 10-lecie. Do 2019 r. byliśmy butikową firmą specjalizującą się w doradztwie podatkowym i prawnym oraz usługach księgowych. Największym działem w firmie jest Zespół TAX. Zespoły Legal i ACC są niewiele mniejsze. TAX PRO to program stworzony w 2021 r. wspierający właściwe zarządzanie zespołem…

Artykuł

Co Polski Ład znaczy dla agentów ubezpieczeniowych

Zmiany podatkowe zaproponowane w ramach Polskiego Ładu zostały uchwalone i od nowego roku w większości wejdą w życie. Nowelizacja wprowadza m.in. istotne modyfikacje w zakresie opodatkowania jednoosobowej działalności gospodarczej. Do grupy objętej zmianami zaliczają się więc m.in. agenci ubezpieczeniowi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.