Artykuł

Przychód powyżej 50 mln EUR: Konkurencja sprawdzi twoje plany biznesowe

Podatnicy osiągający powyżej 50 mln EUR rocznego przychodu muszą publikować swoją strategię podatkową. Dokumenty te będą powszechnie dostępne do wglądu na stronie internetowej podatnika.

Artykuł

Właściciele spółek komandytowych mogą zapłacić exit tax

Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 r. może spowodować obowiązek uiszczenia podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.

Artykuł

CIT: strategia podatkowa w Internecie – co musi zawierać

Od 2021 r. podmioty osiągające powyżej 50 mln EUR rocznego przychodu będą musiały publikować swoją strategię podatkową. Jednak część informacji wymienionych w przepisach ustawy o CIT nie musi być zamieszczona w sieci.

Artykuł

Informacje o strategii podatkowej – nowy obowiązek sprawozdawczy od stycznia 2021 r.

Od nowego roku podmioty osiągające powyżej 50 mln EUR rocznego przychodu oraz podatkowe grupy kapitałowe będą musiały publikować na swoich stronach internetowych informacje o realizowanej w danym roku strategii podatkowej.

Artykuł

Fiskus wymaga strategii podatkowej, której spółki nie mają

Sylwia Kulczycka, Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego ALTO w artykule Rzeczypospolitej komentuje wejście w życie przepisów dotyczących publikacji strategii podatkowej.

Artykuł

IP Box: 5-proc. stawka podatku od dochodów z praw własności intelektualnej nadal budzi wątpliwości

Objaśnienia MF nie dają jasnych i jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie problemy jakie pojawiają się w praktyce stosowania 5-proc. stawki podatku od dochodów z praw własności intelektualnej. A zdarza się, że są mylące.

Artykuł

Ulga B+R: innowacje mogą dać podatkowe korzyści

Ulga B+R oraz IP Box w wielu przypadkach wzajemnie się uzupełniają i co do zasady występują na różnych etapach działalności. Z tej pierwszej firma może korzystać w okresie rozwoju danego rozwiązania, druga zostanie wdrożona przy jego komercjalizacji.

Artykuł

Komunikacja wewnętrzna na nowo? #ALTOgether – co jest ważne w nowej rzeczywistości?

Dużo się mówi o komunikacji wewnętrznej w organizacjach … ta ostatnio zyskuje nowe znaczenie, ale też przybiera bardziej różnorodną formę.

Artykuł

TSUE – interpretacja pojęcia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej

7 maja 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej („TSUE”) wydał oczekiwane przez wielu podatników orzeczenie dotyczące interpretacji pojęcia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej (C 547/18), w którym jednoznacznie wskazał, że posiadanie przez podmiot zagraniczny spółki zależnej w Polsce nie jest…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.