Artykuł

Fiskus będzie szukał dodatkowych pieniędzy

Szczególne zainteresowanie skarbówki budzą transakcje z wykorzystaniem wartości niematerialnych i prawnych. Organy dużą wagę przywiązują również do nabywanych usług niematerialnych. W tym zakresie bardzo ważne jest udokumentowanie w trakcie kontroli, że były one rzeczywiście świadczone. Na celowniku są również szeroko pojęte…

Artykuł

“Polski Ład” PiS – Sylwia Kulczycka: Kij na specjalistów, w dodatku bez marchewki

Nowy program PiS uderza najmocniej w najbardziej aktywną i przedsiębiorczą część społeczeństwa – wysokiej klasy ekspertów, specjalistów i menedżerów.

Artykuł

“Polski Ład” PiS: wspólne zeznanie PIT nadal opłacalne

Sylwia Kulczycka, doradca podatkowy, partner w ALTO, w komentarzu dla Rzeczpospolitej nt. wstępnych założeń „Polskiego Ładu” przedstawia przykład menedżera zarabiającego 20 tys. zł brutto miesięcznie na podstawie umowy o pracę i jego niepracującej żony.

Artykuł

Coraz więcej obowiązków nakładanych na podatników

Od przedsiębiorców wymaga się obecnie nie tylko terminowego rozliczania się z fiskusem, ale również prawidłowego zorganizowania funkcji podatkowej.

Artykuł

Raporty cen transferowych warto szykować już teraz

Ograniczone zasoby ludzkie wewnątrz firm zazwyczaj uniemożliwiają prace nad dokumentacją TP jednocześnie z przygotowywaniem sprawozdania finansowego i CIT. Rekomenduję zatem co najmniej punktowe zaadresowanie kluczowych kwestii przed złożeniem CIT-8. Kolejnym krokiem powinny być niezwłoczne prace nad dokumentacją cen transferowych –…

Artykuł

Fiskus coraz częściej sprawdza firmy powiązane, ale jest mniej skuteczny

Z najnowszych danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2020 roku fiskus przeprowadził o 97 procent więcej kontroli w zakresie cen transferowych niż rok wcześniej. Były one jednak mniej skuteczne. Zdaniem ekspertów, podatnicy są coraz lepiej przygotowani do obrony. Analizy porównawcze zyskują na znaczeniu.

Artykuł

Przychód powyżej 50 mln EUR: Konkurencja sprawdzi twoje plany biznesowe

Podatnicy osiągający powyżej 50 mln EUR rocznego przychodu muszą publikować swoją strategię podatkową. Dokumenty te będą powszechnie dostępne do wglądu na stronie internetowej podatnika.

Artykuł

Właściciele spółek komandytowych mogą zapłacić exit tax

Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 r. może spowodować obowiązek uiszczenia podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.

Artykuł

CIT: strategia podatkowa w Internecie – co musi zawierać

Od 2021 r. podmioty osiągające powyżej 50 mln EUR rocznego przychodu będą musiały publikować swoją strategię podatkową. Jednak część informacji wymienionych w przepisach ustawy o CIT nie musi być zamieszczona w sieci.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.