Wróć

Wydarzenie

ALTO organizatorem Forum Podatkowego TFI

ALTO Tax jako pierwsza firma na rynku doradztwa podatkowego zapoczątkowała cykl spotkań – Forum Podatkowe TFI. Dynamiczne zmiany przepisów podatkowych obejmujące działalność TFI oraz funduszy inwestycyjnych, a także rosnąca ekspozycja na ryzyko TFI oraz członków zarządów zmuszają do zapoznania się z aspektami podatkowymi.

Autor: Kamil Lewandowski
22 652 27 51

Dlaczego Forum Podatkowe TFI?

Forum Podatkowe TFI ma być platformą do działania i komunikacji, która miałaby realizować następujące cele:
• wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie wpływu regulacji podatkowych na działalność TFI oraz funduszy inwestycyjnych;
• ustalanie jednolitego podejścia do kontrowersyjnych zagadnień podatkowych charakterystycznych dla branży TFI;
• sygnalizowanie i omawianie kluczowych prac legislacyjnych mogących mieć wpływ na branżę TFI;
• aktywne uczestniczenie i prezentowanie stanowiska branży w toczących się procesach legislacyjnych dot. prawa podatkowego oraz konsultacjach prowadzonych przez Ministerstwo Finansów;
• aktualizacja wiedzy uczestników Forum w zakresie najnowszych trendów podatkowych charakterystycznych dla branży TFI.
Spotkania odbywać się będą cyklicznie, co najmniej raz na kwartał i oparte będą o agendę opracowywaną wspólnie przez ALTO oraz uczestników Forum. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i możliwy po otrzymaniu potwierdzenia rejestracji.

Termin i miejsce spotkania Forum Podatkowego TFI

Pierwsze spotkanie Forum podatkowego TFI odbyło się 10 czerwca o godzinie 10.00 w siedzibie firmy ALTO w Warszawie przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920/ 7. Do udziału w spotkaniu zapraszani są przedstawiciele funduszy inwestycyjnych zainteresowani kwestiami podatkowymi, w tym zmianami w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR) czy obowiązkami wynikającymi z nowych przepisów o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Spotkanie poprowadzą eksperci ALTO, Kamil Lewandowski – Partner/ doradca podatkowy, Aleksandra Bońkowska – Partner/ doradca podatkowy, Karolina Mazurkiewicz – Grzybowska – Manager/ doradca podatkowy, Maciej Gruchot – starszy konsultant/ doradca podatkowy oraz Elżbieta Wilczewska- starszy konsultant/ doradca podatkowy.

Harmonogram Forum Podatkowego

Forum Podatkowe rozpocznie się od omówienia schematów podatkowych (MDR) w TFI. Podczas tego panelu eksperci ALTO podsumują ostanie 5 miesięcy praktyki raportowania, stosowania procedur – pytania, wątpliwości, a może nawet odpowiedzi. W dalszej części Forum podatkowego przedstawione zostaną kwestie związane z coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, czyli kontrolami podatkowymi oraz celno-skarbowymi w funduszach inwestycyjnych. Następnie nasi specjaliści omówią zagadnienie dodatkowe – PPK od strony instytucji finansowej – kontrowersyjne zagadnienie, jak się do nich przygotować i jak uniknąć ryzyka podatkowego.

Rejestracja i koszt udziału w Forum Podatkowym TFI

Rejestracji należy dokonać wysyłając zgłoszenie na adres alto@altoadvisory.pl. Spotkanie jest bezpłatne, a udział w nim jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia. Po spotkaniu będzie mieli Państwo szanse także na otrzymanie prezentacji omawianej podczas spotkania oraz możliwości przesyłania pytań do ekspertów prowadzących spotkanie.
Zapraszamy Państwa także do wyrażenie zgody na otrzymywanie naszych newsletterów, w których znają Państwo aktualności dotyczące planowanych wydarzeń. Zachęcamy także do śledzenia naszych social mediów linkedin i facebook, gdzie znajdą Państwo informacje odnośnie planowanych wydarzeń, komentarze i artykuły prasowe naszych ekspertów.

Podsumowanie – Forum Podatkowe TFI

Pierwsze spotkanie z cyklu Forum Podatkowego TFI zaowocowało bardzo dużym zainteresowaniem w szczególności wśród członków zarządu TFI, dyrektorów finansowych TFI i osób odpowiedzialnych za aspekty podatkowe w funduszach. Podczas spotkania padło wiele ciekawych pytań dotyczących chociażby raportowania schematów podatkowych. Już w krótce poinformujemy Państwa o kolejnym spotkaniu na które już dziś serdecznie zapraszamy!.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.