Wróć

Alerty

Alert podatkowy – 17 stycznia 2020 r.

Last call – MDR-3 za 2019 rok

Pragniemy zwrócić uwagę, że z dniem 31 stycznia 2020 r. mija termin na złożenie zgłoszeń MDR-3 za 2019 r., tj. informacji o wykorzystanych w ubiegłym roku schematach podatkowych oraz uzyskanych korzyściach. Zgłoszenie to dotyczy w szczególności:

  • rozliczeń związanych z podatkiem u źródła, tzw. WHT,
  • rozliczeń uzgodnień związanych z rozliczeniami z pracownikami oraz współpracownikami (b2b).

Przypominamy jednocześnie, że zgłoszenie MDR-3 jest niezależne od zgłoszenia schematu podatkowego na formularzu MDR-1. Oznacza to, że nawet w przypadku, gdy nie zostało w trakcie roku złożone zgłoszenie MDR-1, nie zwalnia to podatników z obowiązku przesłania zgłoszenia MDR-3, jeżeli doszło do wykorzystania schematu podatkowego.

Dodatkowo, zgłoszenie MDR-3 musi zostać podpisane przez wszystkich członków zarządu danej spółki. Nie jest wystarczającym do złożenia MDR-3 podpisanie zgłoszenia zgodnie z reprezentacją lub przez pełnomocnika. W związku z tym rekomendowane jest jak najwcześniejsze sporządzenie zgłoszenia, tak aby podpisy zostały złożone na czas.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Nasz zespół ekspercki w zakresie MDR jest w stanie wspomóc Państwa w dokonaniu czynności związanych ze złożeniem zgłoszenia MDR-3.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.