Wróć

Alerty

[ALERT ALTO]: Wsparcie finansowe w formie dotacji z funduszy europejskich dla MŚP

W ostatnich dniach pojawiła się informacja o dodatkowych instrumentach wsparcia przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem jest finansowanie kapitału obrotowego, czyli wydatków związanych z bieżącą działalnością firm, takich jak m.in.:

  • opłacenie mediów (gaz, prąd, paliwo),
  • najem powierzchni,
  • zakup towarów,
  • ubezpieczenie działalności.

Dotacje mają być rozliczane na podstawie uproszczonych metod rozliczania wydatków.

Nowe instrumenty wsparcia, których łączna wartość wyniesie co najmniej 3 mld PLN, mają zostać uruchomione już w czerwcu, a pomoc przyznawana będzie do końca 2020 roku.

Przewidziane zostały 3 różne mechanizmy udzielenia wsparcia, a ten właściwy dla Państwa zależał będzie od statusu przedsiębiorstwa oraz lokalizacji.

Z uwagi na fakt, iż wsparcie udzielane będzie z funduszy europejskich, status przedsiębiorstwa prawdopodobnie należało będzie badać zgodnie z europejskimi wytycznymi, uwzględniając podmioty powiązane. Szczegółowa dokumentacja nie została jednak jeszcze opublikowana.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby wesprzeć w przeanalizowaniu możliwości wsparcia, opracowaniu optymalnej strategii wykorzystania dostępnych i planowanych instrumentów wsparcia, a także w samym procesie aplikowania o wsparcie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.