Wróć

Alerty

[ALERT ALTO]: Raportowanie CFC za 2019 r.

Mając na uwadze nadchodzący okres realizacji obowiązków compliance w zakresie CFC chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na konieczność zabezpieczenia funkcji podatkowej w ww. obszarze.

Przepisy w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych jednostek kontrolowanych zostały istotnie zmienione i mają zastosowanie do przychodów uzyskiwanych od 1 stycznia 2019 r. Dodatkowo zakres definicji „zagranicznej spółki kontrolowanej” od 2019 r. został rozszerzony.

Mając na uwadze powyższe, w naszej ocenie należałoby zweryfikować, czy fundusze TFI posiadają udziały w zagranicznych podmiotach. Korzystając z wiedzy naszych ekspertów i nabytego przez ALTO doświadczenia jesteśmy gotowi wesprzeć Państwa w procesie tej analizy.

Poza zakresem regulacji CFC pozostają, co do zasady, spółki osobowe, niemniej jednak we wstępnej fazie naszej analizy chcielibyśmy zweryfikować również te spółki, ponieważ, jeżeli posiadałyby osobowość prawną dla celów rozliczenia swojego krajowego CIT, to również mogą podlegać raportowaniu.

Następnie po dokonaniu wstępnej analizy zagranicznych jednostek zweryfikujemy, do których jednostek powinniśmy zwrócić się z dalszymi pytaniami.

Gdybyście Państwo byli zainteresowani skorzystaniem z naszej wiedzy oraz praktycznych doświadczeń w tym obszarze, to jesteśmy gotowi wesprzeć Państwa przeprowadzeniem analizy posiadania udziałów w podmiotach zagranicznych przez fundusze TFI oraz dalszym wsparciem w pełnym zakresie przy raportowaniu CFC.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pozostajemy do dyspozycji. Możemy również zorganizować telekonferencję podczas której omówimy niezbędne kroki do zrealizowania przy raportowaniu CFC.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.