19 czerwca 2020
2020.05.27
video
Pandemia koronawirusa ma gigantyczny wpływ na gospodarkę międzynarodową, a pukająca do drzwi recesja dodatkowo wpływa na zachowania inwestorów, przedsiębiorców i konsumentów. Nie pozostaje to bez wpływu na rozliczenia między podmiotami powiązanymi, a część podatników „dotkniętych” skutkami spowolnienia gospodarczego, przeprowadziła już pierwsze korekty modeli TP w transakcjach wewnątrzgrupowych.
O ile epidemia wywołała powszechną panikę, to już ocena jej wpływu na poziom cen w transakcjach wewnątrzgrupowych powinna być racjonalna i dobrze uzasadniona.
- Czy pogorszenie sytuacji finansowej Spółki jest wystarczające, żeby zastosować „test kryzysu” w stosunku do modelu TP?
- Jak oceniać „rynkowość” transakcji realizowanych „w czasie koronawirusa” w stosunku do różnych typów rozliczeń (usługowe, finansowe, licencyjne, etc.)? Jak uzasadnić zmianę cen w związku z wystąpieniem epidemii i na jakich danych bazować?
Na te, i inne pytania, odpowiemy Państwu podczas webcastu.
AGENDA SZKOLENIA
- WPŁYW COVID-19 NA DZIAŁALNOŚĆ PODMIOTÓW POWIĄZANYCH
- TYPY TRANSAKCJI NAJBARDZIEJ NARAŻONE NA INFEKCJE
- BUDOWANIE ODPORNOŚCI – MODELE CEN TRANSFEROWYCH
- JAK LECZYĆ? KOREKTY CEN TRANSFEROWYCH, RESTRUKTURYZACJA BIZNESU I INNE
- DOKUMENTACJA CEN TRANSFEROWYCH I RAPORTOWANIE W TRAKCIE I PO ZAKOŃCZENIU KRYZYSU
19 czerwca 2020
Mogą Cię zainteresować:



Energetyka
[ALERT] Powrót krajowego odwrotnego obciążenia w obrocie gazem i energią od 1 kwietnia 2023 r.
Już za niecałe dwa tygodnie wejdą w życie przepisy, zgodnie z którymi obowiązek podatkowy w VAT z tytułu nabycia gazu w systemie g...
Czytaj dalej

Podatki
[Alert ALTO] MDR – kroki do podjęcia i dlaczego teraz?
Coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawia się informacja, że w Rządzie „dojrzewa” decyzja o zakończeniu stanu zagrożenia epi...
Czytaj dalej