Wróć

Sylwia Kulczycka

Partner / doradca podatkowy

Sylwia Kulczycka jest Partner Zarządzającą linią biznesową TAX w ALTO. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla branży Life Sciences, IT oraz usług profesjonalnych.

Sylwia doradza klientom zarówno w obszarze podatków bezpośrednich, jak i pośrednich. Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, doradztwem transakcyjnym oraz wdraża projekty mające na celu minimalizację ryzyka podatkowego i osiągnięcie oszczędności podatkowych. Od wielu lat realizuje również projekty z zakresu strukturyzowania wynagrodzeń ekspertów i kadry zarządzającej. Doświadczenie Sylwii obejmuje doradztwo na rzecz polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym zarządzanie złożonymi projektami prawno-podatkowymi.

Sylwia jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (magister prawa, 2009) oraz Szkoły Głównej Handlowej (magister finansów i bankowości, 2007). Jest licencjonowanym doradcą podatkowym od 2009 r. (nr wpisu: 11293) oraz członkiem ACCA od 2016 r. Jest autorką licznych publikacji prasowych (m.in. Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Forbes) oraz prelegentem na konferencjach i szkoleniach (m.in. w ramach współpracy z Instytutem Compliance).

Przed dołączeniem do zespołu ALTO, Sylwia przez dekadę była związana z zespołem podatkowym w Dentons, a wcześniej przez 4 lata z Ernst & Young.

W 2021 r. Sylwia została wyróżniona jako Rekomendowany Doradca Podatkowy w kategorii Compliance, w rankingu dziennika Rzeczpospolita.

Języki: Polski, Angielski

 

 

skulczycka@altoadvisory.pl
22 652 27 51
[ALERT ALTO]: Ustawa o przedłużeniu terminów poboru zaliczek PIT weszła w życie Rozliczenie podatkowe wsparcia w związku z wojną w Ukrainie – przewodnik [ALERT ALTO] SLIM VAT 3 w prekonsultacjach [ALERT ALTO] Zaliczki PIT po nowemu – przewodnik po kolejnych zmianach Polskiego Ładu [ALERT ALTO] Ulga dla klasy średniej i zaliczki na PIT – objaśnienia oraz kontrowersyjne rozporządzenie [ALERT ALTO] Wpływ na wynagrodzenia kadry menedżerskiej i ekspertów – zaktualizowany kalkulator [ALERT ALTO]: Slim VAT 2 z podpisem Prezydenta Jeszcze tylko dziś można zmienić formę opodatkowania na 2022 rok Polski Ład: Presja na wzrost wynagrodzeń może być mało skuteczna

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.