Aktualności

[CORPORATE PULSE] Rząd szykuje uproszczenia w podpisywaniu sprawozdań finansowych

3 września 2021 r. do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Zmiana, na którą warto zwrócić uwagę dotyczy kwestii podpisywania sprawozdań finansowych. Nie będą tego musiały robić jak dotychczas wszystkie osoby z organu zarządzającego jednostką.

Aktualności

[CORPORATE PULSE] Prawo holdingowe trafiło do Sejmu. Co może się zmienić?

23 sierpnia 2021 r. trafił do Sejmu projekt zmian Kodeksu spółek handlowych, zwany potocznie pod nazwą prawa holdingowego. ALTO informowało już o pracach toczących się nad nowelizacją w poprzednich Corporate Pulse. Jakie zmiany mogą się pojawić?

Aktualności

Sylwia Toczyska prelegentką podczas CEE Property Forum 2021 w Wiedniu

Jaka przyszłość czeka tradycyjne biuro po pandemii? Jakie są ukryte konsekwencje pracy zdalnej z prawnego i podatkowego punktu widzenia?

Aktualności

ALTO partnerem PARP w programie dla STARTUP’ÓW

Już w nocy z 18 / 19 sierpnia 2021 o północy rusza IV edycja programu wsparcia dla ekosystemu startup’owego realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości („PARP”) – łączna pula środków dofinansowania to 1.500.000 PLN na wsparcie prawne dla startup’ów.  

Aktualności

ALTO Legal wspierało Food Hall Poland przy zawarciu umowy dzierżawy powierzchni w budynku gdańskiej Montowni

ALTO Legal wspierało spółkę Food Hall Poland w procesie dzierżawy ponad 2,3 tys. m.kw. przestrzeni w rewitalizowanym budynku Montowni od spółki Euro Styl należącej do Grupy Dom Development.

Aktualności

[CORPORATE PULSE]: Elektroniczne Postępowanie Rejestrowe – pierwsze doświadczenia

Zgodnie z zapowiedzią ustawodawcy, w dniu 1 lipca 2021 roku weszła w życie długo wyczekiwana nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, nakładająca na podmioty obowiązek składania wszelkich wniosków do sądów rejestrowych wyłącznie w formie elektronicznej.

Aktualności

[CORPORATE PULSE] Czy nabycie w dobrej wierze zdematerializowanych akcji od nieuprawnionego podlega ochronie?

Z dniem 1 marca 2021 roku moc obowiązującą utraciły papierowe dokumenty akcji, zarówno akcji imiennych, jak i akcji na okaziciela, wydawane przez spółki akcyjne prywatne. Dokumenty te zostały zastąpione posiadającymi moc prawną zapisami w cyfrowych rejestrach akcjonariuszy prowadzonych przez kwalifikowane podmioty.

Aktualności

Prawo Holdingowe – jakie korzyści dla biznesu z nowych regulacji?

W dniu 9 czerwca 2021 r. pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji nowy projekt ustawy o zmianie kodeksu spółek handlowych i niektórych innych ustaw mający na celu wprowadzenie do polskiego porządku prawnego regulacji prawa holdingowego.

Aktualności

Zostało niewiele czasu na odzyskanie nienależnie zapłaconej sankcji VAT

Polskim podatnikom pozostało już niewiele czasu na złożenie wniosków o wznowienie postępowań podatkowych, które mogą doprowadzić do odzyskania niezależnie zapłaconych kwot z tytułu dodatkowego zobowiązania podatkowego w VAT (tzw. sankcji VAT).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.