Aktualności

Zatory płatnicze – Nowe obowiązki

Na mocy tzw. ustawy o zatorach płatniczych wprowadzone zostały nowe obwiązki sprawozdawcze. Przedsiębiorcy będą musieli złożyć do Ministerstwa Rozwoju informacje o stosowanych przez nich praktykach płatniczych.

Aktualności

WHT od usług ubezpieczeniowych – korzystna linia orzecznicza w Warszawie

Koniec lata zaowocował pojawieniem się kilku korzystnych wyroków WSA w sprawie WHT od usług ubezpieczeniowych

Aktualności

Sukces zespołu podatkowego ALTO

Brak obowiązku poboru WHT od składek ubezpieczeniowych.

Aktualności

ESTOŃSKI CIT – PROJEKT USTAWY SKIEROWANY DO PREKONSULTACJI

31 lipca 2020 r. Ministerstwo Finansów skierowało do prekonsultacji wstępny projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wprowadzający alternatywny sposób opodatkowania dochodów osiąganych przez spółki kapitałowe – tzw. estoński CIT. Poniżej przedstawiamy najważniejsze założenia nowego mechanizmu rozliczeń…

Aktualności

Slim VAT – czy szykuje się „odchudzenie” rozliczeń VAT?

16 lipca 2020 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło główne założenia pakietu zmian w przepisach o podatku od towarów i usług, określanego jako „SLIM VAT”. Co obejmie zapowiadane „odchudzanie” VAT?

Aktualności

ZAPOWIEDŹ WPROWADZENIA W POLSCE TZW. ESTOŃSKIEGO CIT OD 2021 R.

17 czerwca rząd przedstawił kluczowe założenia dotyczące wprowadzenia w Polsce tzw. „estońskiego CIT.” Na czym polega to rozwiązanie, jakie korzyści daje podatnikom, kto będzie mógł z niego skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo poniżej.

Aktualności

ALTO ACCOUNTING WITH A NEW ENERGY AND A NEW MANAGING DIRECTOR!

As of June 2020, Sylwia Toczyska joined the ALTO Accounting team as a Managing Director. Sylwia will be responsible for further development of the business line that features outsourcing of the accounting and payroll function.  

Aktualności

ALTO ACCOUNTING Z NOWĄ ENERGIĄ I NOWĄ DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCĄ

Od czerwca 2020 r. do zespołu ALTO Accounting dołączyła Sylwia Toczyska, obejmując stanowisko Dyrektor Zarządzającej. Sylwia będzie odpowiedzialna za zarządzanie i dalszy rozwój tej linii biznesowej, związanej z outsourcingiem usług księgowych i kadrowo-płacowych.

Aktualności

Koronawirus, pandemia i lockdown.

Liczby związane z nowymi zachorowaniami z jednej strony, z drugiej wpływ całej sytuacji na gospodarkę światową i ekonomię poszczególnych krajów. Dla ALTO, tak jak dla wielu innych przedsiębiorców, był to czas wzmożonej pracy i konieczności wprowadzenia szeregu zmian. Z jednej strony nasi klienci i ich potrzeby związane z doradztwem w…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.