Aktualności

Daniel Banach nowym Partnerem w ALTO

ALTO, jedna z wiodących firm consultingowych w Polsce (spoza tzw. “Wielkiej Czwórki”) w ostatnich latach regularnie powiększa zespół rozwijając kolejne obszary doradztwa w ramach czterech linii biznesowych (tj. doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, outsourcingu księgowo-kadrowego oraz rozwiązań technologicznych w obszarze…

Aktualności

Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych – last call!

Przypominamy, że na mocy ustawy o zatorach płatniczych już do 31 stycznia 2021 r.niektórzy przedsiębiorcy będą musieli złożyć pierwsze sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych.  

Aktualności

Pandemia przyspieszyła innowacje w branży insurance – a co na to podatki?

Pandemia przyspieszyła cyfryzację firm i instytucji. Również branża ubezpieczeniowa postawiła na innowacyjne rozwiązania. Sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe znacznie umożliwiły wdrażanie innowacyjnych rozwiązań również mniejszym podmiotom z branży.

Aktualności

Zatory płatnicze – Nowe obowiązki

Na mocy tzw. ustawy o zatorach płatniczych wprowadzone zostały nowe obwiązki sprawozdawcze. Przedsiębiorcy będą musieli złożyć do Ministerstwa Rozwoju informacje o stosowanych przez nich praktykach płatniczych.

Aktualności

WHT od usług ubezpieczeniowych – korzystna linia orzecznicza w Warszawie

Koniec lata zaowocował pojawieniem się kilku korzystnych wyroków WSA w sprawie WHT od usług ubezpieczeniowych

Aktualności

Sukces zespołu podatkowego ALTO

Brak obowiązku poboru WHT od składek ubezpieczeniowych.

Aktualności

ESTOŃSKI CIT – PROJEKT USTAWY SKIEROWANY DO PREKONSULTACJI

31 lipca 2020 r. Ministerstwo Finansów skierowało do prekonsultacji wstępny projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wprowadzający alternatywny sposób opodatkowania dochodów osiąganych przez spółki kapitałowe – tzw. estoński CIT. Poniżej przedstawiamy najważniejsze założenia nowego mechanizmu rozliczeń…

Aktualności

Slim VAT – czy szykuje się „odchudzenie” rozliczeń VAT?

16 lipca 2020 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło główne założenia pakietu zmian w przepisach o podatku od towarów i usług, określanego jako „SLIM VAT”. Co obejmie zapowiadane „odchudzanie” VAT?

Aktualności

ZAPOWIEDŹ WPROWADZENIA W POLSCE TZW. ESTOŃSKIEGO CIT OD 2021 R.

17 czerwca rząd przedstawił kluczowe założenia dotyczące wprowadzenia w Polsce tzw. „estońskiego CIT.” Na czym polega to rozwiązanie, jakie korzyści daje podatnikom, kto będzie mógł z niego skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo poniżej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.