Wróć

Agata Małecka

Manager / doradca podatkowy / adwokat

Agata jest adwokatem, doradcą podatkowym i Managerem w dziale Tax w ALTO oraz jedną z najlepszych w Polsce specjalistek z zakresu podatku od nieruchomości (czterokrotny tytuł Top Doradcy w rankingach Dziennika Gazety Prawnej w latach 2016, 2017, 2019, 2020).

Specjalizuje się m.in. w prowadzeniu postępowań podatkowych i sądowo administracyjnych, za prowadzenie których dziennik Rzeczpospolita wyróżnił ją w roku 2016 z tytułu prestiżowej wygranej przed sądami administracyjnymi w podatku od nieruchomości.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej rozliczała również podatkowo największe w Polsce inwestycje, przeprowadzała przeglądy podatkowe, uczestniczyła w badaniach due diligence oraz przeprowadzała liczne szkolenia o tematyce podatkowej.

Agata posiada doświadczenie we współpracy z dużymi klientami krajowymi i międzynarodowymi m.in. z szeroko rozumianego sektora energetycznego. Swoje dziesięcioletnie doświadczenie zdobywała w działach doradztwa podatkowego w jednej z firm tzw. “Wielkiej Czwórki”.

Ukończyła studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorką publikacji prasowych o tematyce podatkowej, a także współautorką komentarza do ustawy o opłacie skarbowej (wydawnictwo: LexisNexis).

Regularnie rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach np. z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego, w tym: Substance in International Tax Planning prowadzonym przez IBFD w Singapurze w 2017 r. , a także w wielu szkoleniach z zakresu wystąpień publicznych, m.in. w Polskim Radiu czy na Uniwersytecie Otwartym UW.

Agata jest także absolwentką Otwartego Programu Mentoringowego organizowanego przez The Vital Voices Chapter Poland w 2020 r.

Języki: polski, angielski.

 

amalecka@altoadvisory.pl
+ 48 22 652 27 51
[ALERT ALTO] Ciągi technologiczne nie stanowią w całości budowli [WEBCAST ALTO] Podatek od nieruchomości – LAST CALL przed deklaracją na rok 2022 [ALERT ALTO] NSA podjął uchwałę (III FPS 1/21) w sprawie możliwości uznania silosów za budynki Nie tak łatwo uciec za granicę z opodatkowaniem Posiadanie już nie takie straszne? [WEBCAST ALTO]: Podatek od nieruchomości – LAST CALL przed deklaracją na rok 2022

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.