Wróć

Tomasz Jabłoński

Counsel / radca prawny

Tomasz jest radcą prawnym posiadającym wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów rynku kapitałowego oraz prowadzeniu regulacyjnych projektów prawnych i transakcji w tym obszarze.

Specjalizuje się w doradztwie na rzecz funduszy inwestycyjnych otwartych i zamkniętych, w tym PE i VC, a także towarzystw funduszy inwestycyjnych i domów maklerskich. Reprezentuje Klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz w postępowaniach sądowych związanych z działalnością rynku kapitałowego.

Uczestniczył w tworzeniu, funkcjonowaniu i dokonywaniu transakcji przez kilkadziesiąt funduszy inwestycyjnych, jak również pozyskiwaniu finansowana dłużnego, w tym finansowania obligacjami typu high-yield. Doradzał Klientom w strukturyzacji i regulacyjnych aspektach transakcji z udziałem alternatywnych funduszy inwestycyjnych. Doradzał Klientom z UK w zakresie działalności funduszy inwestycyjnych i rynku sekurytyzacji wierzytelności w Polsce.

Doświadczenie zdobywał także, jako prawnik spółek publicznych odpowiedzialny za pion korporacyjny i relacji inwestorskich.

Prowadził wiele otwartych i zamkniętych szkoleń z zakresu rynku kapitałowego i prawa korporacyjnego dla towarzystw funduszy inwestycyjnych, depozytariuszy, domów maklerskich i banków.

Tomasz jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Centrum Prawa Amerykańskiego KUL i Chicago–Kent College of Law, Illinois Institute of Technology.

Język: Angielski

tjablonski@altoadvisory.pl
22 652 27 51

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.