Wróć

dr Jacek Matraszek

Senior Associate / radca prawny

Jacek jest Senior Associate w ALTO. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich kancelariach prawnych oraz jako in-house w spółkach z branży finansowej, a także w dziale prawnym MTV Networks. Posiada doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych w zakresie szeroko pojętego prawa handlowego oraz prawa cywilnego, jak również opracowywaniu struktur transakcji i ich zabezpieczaniu. Ponadto zajmuje się zakładaniem spółek, łączeniem, przekształcaniem oraz ich likwidacją.

Jacek jest absolwentem studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2019 roku obronił rozprawę pt. „Wady oświadczeń woli przy podejmowaniu uchwał organów spółek kapitałowych”, która została przygotowana pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Andrzeja Szumańskiego w Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto ukończył studia na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, handlowym, rynku kapitałowego oraz prawie cywilnym, a także jest autorem publikacji naukowych o powyższej tematyce, które ukazały się w „Przeglądzie Prawa Handlowego”, „Państwie i Prawie” oraz „Monitorze Prawa Handlowego”.

Języki: Angielski

jmatraszek@altoadvisory.pl
22 652 27 51
Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 30.01.2019 roku (III CZP 78/18) Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Jakie są korzyści z reorganizacji jednoosobowej działalności gospodarczej? Prosta Spółka Akcyjna – zmiany systemowe w kodeksie spółek handlowych Istotne zmiany w kodeksie cywilnym oraz kodeksie spółek handlowych, które wchodzą w życie z dniem 1 marca 2019 roku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.