Więcej niż doradcy

Rozumiemy dynamikę rynku, stale obserwujemy proces tworzenia i zmiany prawa, dzięki czemu proaktywnie doradzamy i stawiamy na pewne rozwiązania. Dajemy rekomendacje dostosowane do Twoich potrzeb.

Tax

Trudne do interpretacji przepisy oraz ich duża zmienność mają krytyczne znaczenie dla przedsięwzięć biznesowych. Doradzamy klientom korporacyjnym 
oraz indywidualnym, wspieramy w postępowaniach podatkowych w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa.

Więcej

Legal

Skutecznie wyjaśniamy zawiłości prawa, uwzględniając pragmatykę codziennego zarządzania biznesem. Obsługujemy spółki giełdowe i mniejsze przedsiębiorstwa. Zapewniamy bieżące doradztwo prawne, pomoc w zakresie regulacyjnym i transakcyjnym (M&A, PE, VC), finansowanie i restrukturyzacje.

Więcej

Accounting

Współpracujemy od momentu przekazania dokumentów do ich ostatecznego rozliczenia zarówno księgowego, jak i podatkowego. W imieniu Klientów dopełniamy wszystkich obowiązków wynikających ze standardów rachunkowości oraz przepisów podatkowych.

Więcej

Start-up & more

Dzięki nam Twoje przedsięwzięcia zyskają dynamikę i będą zmierzać  w odpowiednim kierunku. Pomagamy w pozyskaniu finansowania, inwestorów i wiarygodnych partnerów biznesowych. Odciążamy w zakresie raportowania i controllingu.

Więcej

Aktualności

Aktualności

Wygrana zespołu podatkowego ALTO przed WSA

ALTO wygrało w imieniu klienta sprawę przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Po kilku latach, organ przyznał rację ekspertom ALTO i wydał wyrok w całości uchylający wcześniejszą decyzję organów podatkowych.

Aktualności

ALTO Legal ponownie wzmacnia zespół korporacyjny

Na początku listopada ALTO Legal wzmocniło swoją praktykę prawa korporacyjnego. Do zespołu kierowanego przez mec. Tomasza Fiałka, dołączyły dwie prawniczki – Aleksandra Księżyk (radca prawny, senior associate) oraz Natalia Zynwala (aplikant adwokacki, associate).

Artykuł

Krajowy System e-Faktur i dobrowolne FA_VAT od 1 stycznia 2022 r.

Czym jest faktura ustrukturyzowana? Kto będzie miał obowiązek jej używania i od kiedy? Czy będzie tematem prostym do wdrożenia? Podatnicy nadal mają czas na zmiany, jednak okresu tego nie można przespać. Intencją ustawodawcy jest bowiem całkowite przejście dokumentowania transakcji w świat nowoczesnych technologii wymiany danych.

Wydarzenie

Dzielimy się wiedzą – eksperci ALTO szkolą zespół NOTUS Finanse S.A.

Gdy ustawa wprowadzająca od przyszłego roku zmiany w ramach tzw. Polskiego Ładu została podpisana przez Prezydenta, wiele firm od razu rozpoczęło przygotowania do nowej rzeczywistości podatkowej, która zacznie nas obowiązywać od 2022 roku.

Alerty

[ALERT ALTO]: Debiut e-Faktur w Krajowym Systemie już 1 stycznia 2022

Ustawa wprowadzająca Krajowy System e-Faktur (KSeF) została podpisana przez Prezydenta.

Komentarz

Puls Biznesu: MCI dobrze wyszedł na transakcji z Intelem

Niedawna akwizycja polskiego start-upu RemoteMyApp przez Intel Corporation przyniosła funduszowi MCI Capital, notowanemu na Giełdzie Papierów Wartościowych kilkukrotny zysk z inwestycji.

Artykuł

Odpowiedzialność członka zarządu za wyniki finansowe spółki

Brak czuwania nad wynikiem finansowym może skutkować pociągnięciem członka zarządu do odpowiedzialności za zobowiązania spółki lub za działanie na jej szkodę, a nawet doprowadzić do pozbawienia go prawa prowadzenia działalności gospodarczej oraz pełnienia funkcji w organach spółek, spółdzielni, fundacji lub stowarzyszeń.

Wydarzenie

[WEBCAST ALTO]: Krajowy System eFaktur – jak się przygotować do zmian?

Zapraszamy na bezpłatne webinarium (30.11.2021, 10:00-11:30) o zmianach wprowadzanych w ramach Krajowego Systemu e-Faktur i faktur ustrukturyzowanych (FA_VAT).

Baza wiedzy

Polski Ład: Kompleksowy raport ALTO. Komentarz do zmian.

Prezydent podpisał ustawę wprowadzająca tzw. Polski Ład, od nowego roku wejdzie w życie szereg zmian do ustaw podatkowych o rewolucyjnym charakterze.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.