Więcej niż doradcy

Rozumiemy dynamikę rynku, stale obserwujemy proces tworzenia i zmiany prawa, dzięki czemu proaktywnie doradzamy i stawiamy na pewne rozwiązania. Dajemy rekomendacje dostosowane do Twoich potrzeb.

Tax

Trudne do interpretacji przepisy oraz ich duża zmienność mają krytyczne znaczenie dla przedsięwzięć biznesowych. Doradzamy klientom korporacyjnym 
oraz indywidualnym, wspieramy w postępowaniach podatkowych w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa.

Więcej

Legal

Skutecznie wyjaśniamy zawiłości prawa, uwzględniając pragmatykę codziennego zarządzania biznesem. Obsługujemy spółki giełdowe i mniejsze przedsiębiorstwa. Zapewniamy bieżące doradztwo prawne, pomoc w zakresie regulacyjnym i transakcyjnym (M&A, PE, VC), finansowanie i restrukturyzacje.

Więcej

Accounting

Współpracujemy od momentu przekazania dokumentów do ich ostatecznego rozliczenia zarówno księgowego, jak i podatkowego. W imieniu Klientów dopełniamy wszystkich obowiązków wynikających ze standardów rachunkowości oraz przepisów podatkowych.

Więcej

Start-up & more

Dzięki nam Twoje przedsięwzięcia zyskają dynamikę i będą zmierzać  w odpowiednim kierunku. Pomagamy w pozyskaniu finansowania, inwestorów i wiarygodnych partnerów biznesowych. Odciążamy w zakresie raportowania i controllingu.

Więcej

Aktualności

Aktualności

Daniel Banach nowym Partnerem w ALTO

ALTO, jedna z wiodących firm consultingowych w Polsce (spoza tzw. “Wielkiej Czwórki”) w ostatnich latach regularnie powiększa zespół rozwijając kolejne obszary doradztwa w ramach czterech linii biznesowych (tj. doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, outsourcingu księgowo-kadrowego oraz rozwiązań technologicznych w obszarze…

Kariera

Social Media Specialist

W związku z rozwojem naszej grupy i działu BD&M szukamy osoby na stanowisko Social Media Specialist.

Kariera

Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa

Do zespołu ALTO Accounting poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko: Samodzielnego Księgowego / Samodzielnej Księgowej.

Artykuł

Właściciele spółek komandytowych mogą zapłacić exit tax

Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 r. może spowodować obowiązek uiszczenia podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.

Alerty

[ALERT ALTO]: Raportowanie MDR – przypomnienie o zbliżających się obowiązkach

Przypominamy o wprowadzonych rozporządzeniem przez Ministra Finansów, zbliżających się terminach na powtórne raportowanie przez korzystających oraz wspomagających schematów podatkowych  transgranicznych oraz pozostałych terminach dotyczących obowiązków MDR.

Alerty

[ALERT ALTO]: : Zmiana właściwości organów podatkowych – rozporządzenia już opublikowane

Dwa projekty rozporządzeń MF zmieniające właściwość organów podatkowych, o których już wcześniej informowaliśmy w ramach naszych alertów zostały podpisane i opublikowane w Dzienniku Ustaw (link i link).

Artykuł

CIT: strategia podatkowa w Internecie – co musi zawierać

Od 2021 r. podmioty osiągające powyżej 50 mln EUR rocznego przychodu będą musiały publikować swoją strategię podatkową. Jednak część informacji wymienionych w przepisach ustawy o CIT nie musi być zamieszczona w sieci.

Alerty

[ALERT ALTO]: Tarcza branżowa podpisana – dodatkowe wsparcie dla firm

Informujemy, że 15 grudnia 2020 r. w Dzienniku Ustaw (link) ogłoszona została ustawa nowelizująca m.in. Specustawę COVID-19, zwana powszechnie „Tarczą branżową”. Ustawa przewiduje wprowadzenie szeregu zmian, stanowiących odpowiedź na przedłużające się, negatywne skutki gospodarcze pandemii COVID-19.

Alerty

[ALERT ALTO]: Zgłaszanie umów o dzieło od 1 stycznia 2021 r.

Od 1 stycznia 2021 r. wejdzie w życie obowiązek zgłoszenia do ZUS przez płatników ZUS lub osoby fizyczne zlecające dzieło – informacji o zawarciu każdej umowy o dzieło w terminie nie dłuższym niż 7 dni od jej zawarcia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.