Więcej niż doradcy

Rozumiemy dynamikę rynku, stale obserwujemy proces tworzenia i zmiany prawa, dzięki czemu proaktywnie doradzamy i stawiamy na pewne rozwiązania. Dajemy rekomendacje dostosowane do Twoich potrzeb.

Tax

Trudne do interpretacji przepisy oraz ich duża zmienność mają krytyczne znaczenie dla przedsięwzięć biznesowych. Doradzamy klientom korporacyjnym 
oraz indywidualnym, wspieramy w postępowaniach podatkowych w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa.

Więcej

Legal

Skutecznie wyjaśniamy zawiłości prawa, uwzględniając pragmatykę codziennego zarządzania biznesem. Obsługujemy spółki giełdowe i mniejsze przedsiębiorstwa. Zapewniamy bieżące doradztwo prawne, pomoc w zakresie regulacyjnym i transakcyjnym (M&A, PE, VC), finansowanie i restrukturyzacje.

Więcej

Accounting

Współpracujemy od momentu przekazania dokumentów do ich ostatecznego rozliczenia zarówno księgowego, jak i podatkowego. W imieniu Klientów dopełniamy wszystkich obowiązków wynikających ze standardów rachunkowości oraz przepisów podatkowych.

Więcej

Start-up & more

Dzięki nam Twoje przedsięwzięcia zyskają dynamikę i będą zmierzać  w odpowiednim kierunku. Pomagamy w pozyskaniu finansowania, inwestorów i wiarygodnych partnerów biznesowych. Odciążamy w zakresie raportowania i controllingu.

Więcej

Aktualności

Wydarzenie

[WEBCAST ALTO]: Kontrole podatkowe i sprawy KKS – zaostrzenie kursu, czy oczekiwana stabilizacja?

Ostatnie zmiany w otoczeniu prawnym powodują, że kwestie prawidłowego wywiązywania się z obowiązków podatkowych i zarządzania tym obszarem stają się coraz bardziej istotne. Wpływ na to ma również obserwowana przez nas praktyka działalności organów kontrolujących (US, UCS, czy ZUS).

Aktualności

Eksperci ALTO wyróżnieni w 16. Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika Rzeczpospolita

Rok 2021 był dla całego ALTO czasem wzrostu i realizacji wielu ciekawych projektów.

Komentarz

Puls Biznesu: Inetum przeskoczyło kilka lat dzięki akwizycji

Za nami jeden z najbardziej aktywnych pod względem liczby transakcji początek roku, a fala konsolidacji może jeszcze rosnąć.

Alerty

Strategia podatkowa w 2022 r.

Przypominamy, że od 2021 r. na największe spółki (przychód > 50 mln EUR) został nałożony nowy obowiązek, polegający na konieczności publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej.

Alerty

Zniesienie stanu epidemii od 16 maja 2022 – zmiany w rozliczeniach podatkowych

Minister Zdrowia przekształcił ze skutkiem od 16.05.2022 stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

Alerty

Odpowiedzialność płatnika (pracodawcy) a odpowiedzialność pracownika (podatnika) za PIT – pisemne uzasadnienie wyroku NSA

Pojawiło się pisemne uzasadnienie wyroku NSA o sygn. II FSK 210/19. Wyrok ten dotyczył kwestii odpowiedzialności pracownika za niepobrane przez pracodawcę zaliczki na PIT.

Wydarzenie

[WEBCAST ALTO]: Top 7 korzyści podatkowych dla firm w 2022 r.

Przygotowaliśmy dla Państwa wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział – niezależnie od branży!

Artykuł

Polski Ład 2.0 – jak agenci rozliczą PIT za rok 2022?

Jeszcze nie ustały dyskusje związane z zaskakującymi zmianami podatkowymi, które zostały wprowadzone w ramach Polskiego Ładu, a już toczą się mocno zaawansowane prace związane z nowelizacją tych przepisów. Największa od wielu lat reforma prawa podatkowego wpłynęła negatywnie na opodatkowanie dużej części osób prowadzących…

Artykuł

Zmiany w nowym projekcie ustawy o sygnalistach

W dniu 12 kwietnia 2022 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został nowy projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa, potocznie nazywanej ustawą o sygnalistach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.