Alerty

[ALERT ALTO]: Kolejne zmiany w VAT obowiązują od 1 lipca

1 lipca 2021 r. wszedł w życie szereg zmian w VAT. Wśród nowych regulacji znajdują się takie, o których podatnicy wiedzieli już od dłuższego czasu (np. kasy fiskalne on-line), jednak prawdziwą rewolucję w rozliczeniach VAT przynoszą te przepisy, których wejście w życie nie było pewne do ostatnich dni czerwca.

Alerty

[ALERT ALTO]: Polski Ład – Wpływ na wynagrodzenia kadry menedżerskiej i ekspertów – zaktualizowany kalkulator

W dniu 15 maja 2021 r. ogłoszone zostały ramy nowego, flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości – „Polski Ład”. Z każdym kolejnym tygodniem pojawiają się nowe założenia i informacje. W zakresie zmian w opodatkowaniu wynagrodzeń kadry menedżerskiej i ekspertów, wciąż czekamy na projekt ustawy.

Alerty

[ALERT ALTO]: Pakiet e-commerce od 1 lipca

Nowe regulacje w zakresie VAT dotyczące nowego systemu rozliczania transakcji e-commerce zostały uchwalone przez Sejm, a w piątek 25 czerwca ustawa została podpisana przez Prezydenta. Zmiany wejdą w życie z początkiem lipca.

Alerty

[ALERT ALTO] B2B – planowane zmiany legislacyjne

Ostatnie tygodnie obfitowały w zapowiedzi licznych zmian dotyczących sytuacji prawno-podatkowej osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą („B2B”). Stąd, żeby ułatwić Państwu rozeznanie się w potencjalnej przyszłej rzeczywistości przygotowaliśmy podsumowanie porządkujące planowane działania.

Alerty

[ALERT ALTO] Polski Ład – Grupy VAT nie tylko dla PGK

Polski Ład zgodnie z zapowiedziami rządu ma być istotnym programem prorozwojowym, pozwalającym na odbudowę gospodarki po pandemii COVID-19. Proponowane zmiany dotyczą głównie rozwiązań w PIT, jednak planowane są także nowe regulacje w innych podatkach. Zapowiedzi dotyczących VAT jest stosunkowo niewiele, jednak proponowane zmiany mogą…

Alerty

[ALERT ALTO] Pakiet ulg na innowacje – dwukrotnie większa ulga B+R od nowego roku

15 czerwca Ministerstwo Finansów skierowało do prekonsultacji pierwszy projekt przepisów dotyczący pakietu ulg wspierających innowacje w ramach „Polskiego Ładu”.…

Alerty

[ALERT ALTO] Pakiet zmian SLIM VAT 2 – projekt uproszczeń w Sejmie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do Sejmu trafił projekt ustawy wprowadzającej pakiet zmian SLIM VAT 2. Zmiany mają być kolejnym pakietem uproszczeń rozliczeń w podatku od towarów i usług oraz mają zapewnić zgodność polskich regulacji z prawem unijnym w obszarach, w których TSUE uznał je za niezgodne z Dyrektywą VAT.

Alerty

[ALERT ALTO] Polski Ład – ulgi na ekspansję i rozwój firm

W dniu 2 czerwca 2021 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło listę kolejnych ulg podatkowych i uproszczeń, które mają wejść w życie z początkiem 2022 r. w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

Alerty

[ALERT ALTO] Polski Ład – pakiet ulg na innowacje

W dniu 24 maja 2021 r. Ministerstwo Finansów ogłosiło ramowe założenia dla pakietu ulg związanych z innowacjami, który wprowadzony zostanie w ramach flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości – „Polski Ład”.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.