Alerty

[ALERT ALTO]: Przełomowy wyrok TSUE ws. automatycznego nakładania sankcji VAT

Trybunał Sprawiedliwości UE wydał pozytywny dla podatników wyrok w polskiej sprawie dotyczący przepisów pozwalających organom podatkowym nałożyć dodatkowe zobowiązanie podatkowe w VAT (tzw. sankcję VAT) w sytuacji złożenia przez podatnika korekty deklaracji po kontroli podatkowej.

Alerty

[ALERT ALTO]: TFI (inspektor nadzoru) musi uważać na unikanie opodatkowani

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na zawarte w Rozporządzeniu MFFiPR z 18 listopada 2020 r. w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych postanowienia rozszerzające obowiązki Inspektorów Nadzoru o dodatkowe zadania związane z przeciwdziałaniem zaangażowania TFI w działania…

Alerty

[ALERT ALTO]: TP Early Birds Specjalna oferta cenowa trwa do końca kwietnia 2021

Przypominamy o specjalnej akcji promocyjnej obowiązującej dla wszystkich, którzy są zainteresowani wsparciem w przygotowaniu / aktualizacji dokumentacji cen transferowych za 2020 rok.

Alerty

[ALERT ALTO]: Zmiany w zakresie raportowania VAT – projekt rozporządzenia

17 marca na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracji JPK, mający na celu uproszczenie w zakresie stosowanych oznaczeń JPK.

Alerty

[ALERT ALTO]: Komunikat MF – przedłużenie terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych

Informujemy, że na stronie Ministerstwa Finansów pojawił się dzisiaj oficjalny komunikat zapowiadający przedłużenie terminu sporządzenia sprawozdań finansowych za rok 2020.

Alerty

[ALERT ALTO]: Automatyczne wypełnianie załączników CIT-WZ / CIT-D jest już możliwe. Dowiedz się więcej!

W tym roku raportowanie CIT za 2020 rok może okazać się dużo bardziej czasochłonne dla podatników, którzy wraz z zeznaniem będą składać załączniki:

Alerty

[ALERT ALTO]: Przełomowy wyrok sądu w sprawie klauzul redukcyjnych – co oznacza dla TFI?

Z końcem lutego bieżącego roku szerokim echem odbiła się informacja o wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 15 września 2020 r. o sygn. akt I ACa 263/19, który dotyczył abuzywności klauzul redukcyjnych stosowanych w funduszach inwestycyjnych zamkniętych.

Alerty

[ALERT ALTO]: Objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych: domniemanie oraz należyta staranność w kontekście realizacji transakcji z podmiotami z tzw. rajów podatkowych– zgłoś swoją opinię

Informujemy, że w ubiegły piątek (5 marca 2021 r.) Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat o rozpoczęciu konsultacji podatkowych dotyczących projektu objaśnień podatkowych w zakresie cen transferowych – domniemanie oraz należyta staranność, o których mowa w art. 11o ust. 1b ustawy o CIT oraz art. 23za ust. 1b ustawy o PIT.

Alerty

[ALERT ALTO]: Termin na CIT-8 do końca czerwca 2021 r. – projekt rozporządzenia MF

10 marca br., na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji, zamieszczony został projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez podatników podatku dochodowego od…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.