Alerty

[ALERT ALTO]: Program współdziałania z Szefem KAS – dokumenty z konsultacji – możliwość wniesienia uwag

Ministerstwo Finansów opublikowało ostatnio projekty dokumentów, wypracowanych w ramach konsultacji podatkowych dotyczących zasad funkcjonowania programu współdziałania z Szefem KAS. …

Alerty

[ALERT ALTO]: TARCZA 3.0 – kolejny pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

15 maja 2020 r. w Dzienniku Ustaw opublikowana została Ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, określana jako Tarcza 3.0. Wprowadza ona kolejny już pakiet rozwiązań mających wspomóc przedsiębiorców dotkniętych negatywnymi skutkami zmian gospodarczych…

Alerty

[ALERT ALTO]: e-Sprawozdania finansowe funduszy inwestycyjnych w kontekście pisma MF do Prezes IZFiA

7 maja 2020 r., p. Piotr Patkowski (Podsekretarz Stanu w MF) udzielił pisemnej odpowiedzi na zapytanie skierowane 17 marca 2020 r. przez p. Prezes IZFiA – Małgorzatę Rusewicz w przedmiocie określenia obowiązków funduszy inwestycyjnych do sporządzenia sprawozdań finansowych w formacie XML.

Alerty

[ALERT ALTO]: ALTOcheck – prosty sposób na zbadanie z jakich instrumentów wsparcia może korzystać firma w czasach COVID-19

Obowiązujące i planowane regulacje osłonowe dają szansę wszystkim firmom na skorzystanie z konkretnych instrumentów pomocowych. Epidemia koronawirusa wpłynęła na pogorszenie płynności finansowej wielu przedsiębiorstw, a w obliczu niepewności dalszej sytuacji na rynku – firmy powinny przygotować się na „czarny scenariusz”.

Alerty

[ALERT ALTO]: PPK w dobie Koronawirusa

Bieżąca sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpływa na kwestie związane z programami emerytalnymi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) w kontekście obecnej sytuacji związanej z koronawirusem. 

Alerty

[ALERT ALTO]: Nowy reżim WHT kolejny raz odroczony

Chcieliśmy poinformować, że Ministerstwo Finansów planuje kolejne przedłużenie terminu wejścia w życie przepisów dotyczących obowiązkowego poboru podatku u źródła przy płatnościach powyżej 2 mln PLN. Tym razem termin ma zostać odroczony to 31 grudnia 2020 r. Odroczenie dotyczy zarówno podatków CIT jak i PIT.

Alerty

ALERT ALTO: TARCZA ANTYKRYZYSOWA 2.0 – rozszerzenie pomocy dla przedsiębiorców

W piątek (17 kwietnia 2020 r.) Prezydent podpisał ustawę z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa ta, nazywana roboczo tarczą 1.1 lub 2.0, poszerza oraz modyfikuje rozwiązania przewidziane w Tarczy Antykryzysowej uchwalonej w dniu 31 marca 2020 r.

Alerty

ALERT ALTO: Dodatkowa pomoc publiczna w formie dotacji oraz pożyczek preferencyjnych

Szanowni Państwo, W ostatnim czasie informowaliśmy o dostępnych instrumentach wsparcia, które zostały wprowadzone w ramach tarczy antykryzysowej. Pragniemy wskazać, że trwają również prace nad dodatkowymi, atrakcyjnymi instrumentami pomocy publicznej, które wkrótce będą dostępne dla przedsiębiorców.

Alerty

ALERT ALTO: Wdrożenie Tarczy Antykryzysowej – RUSZAMY Z WNIOSKAMI O DOFINANSOWANIE DO WYNAGRODZEŃ

Szanowni Państwo, Wczoraj do Sejmu trafił projekt tzw. Tarczy Antykryzysowej. Spodziewamy się, że ustawa zostanie uchwalona w ciągu najbliższych dni. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.