Alerty

[ALERT ALTO]: Odszkodowania po terminie – odsetki bez PIT?

Sejmowa Komisja przedstawiła projekt nowelizacji ustawy o PIT, zakładający wprowadzenie szeregu zwolnień w odniesieniu do odsetek za nieterminową zapłatę świadczeń zwolnionych z PIT.

Alerty

[ALERT ALTO]: Raportowanie MDR – przypomnienie o zbliżających się obowiązkach

Przypominamy o wprowadzonych rozporządzeniem przez Ministra Finansów, zbliżających się terminach na powtórne raportowanie przez korzystających oraz wspomagających schematów podatkowych  transgranicznych oraz pozostałych terminach dotyczących obowiązków MDR.

Alerty

[ALERT ALTO]: : Zmiana właściwości organów podatkowych – rozporządzenia już opublikowane

Dwa projekty rozporządzeń MF zmieniające właściwość organów podatkowych, o których już wcześniej informowaliśmy w ramach naszych alertów zostały podpisane i opublikowane w Dzienniku Ustaw (link i link).

Alerty

[ALERT ALTO]: Tarcza branżowa podpisana – dodatkowe wsparcie dla firm

Informujemy, że 15 grudnia 2020 r. w Dzienniku Ustaw (link) ogłoszona została ustawa nowelizująca m.in. Specustawę COVID-19, zwana powszechnie „Tarczą branżową”. Ustawa przewiduje wprowadzenie szeregu zmian, stanowiących odpowiedź na przedłużające się, negatywne skutki gospodarcze pandemii COVID-19.

Alerty

[ALERT ALTO]: Zgłaszanie umów o dzieło od 1 stycznia 2021 r.

Od 1 stycznia 2021 r. wejdzie w życie obowiązek zgłoszenia do ZUS przez płatników ZUS lub osoby fizyczne zlecające dzieło – informacji o zawarciu każdej umowy o dzieło w terminie nie dłuższym niż 7 dni od jej zawarcia.

Alerty

[ALERT ALTO]: Strategia podatkowa – obowiązek publikacji już za 2020 r.!

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że informacja o realizowanej strategii podatkowej powinna zostać opublikowana już za 2020 r. Obowiązek ten należy wykonać do końca grudnia 2021 r.

Alerty

[ALERT ALTO]: Raportowanie TPR na finiszu…(?)

31 grudnia 2020 to termin, do którego większość podatników będzie zobowiązana do zaraportowania informacji o cenach transferowych za 2019 rok za pomocą wzoru dokumentu elektronicznego(przez system e-Deklaracje).

Alerty

[ALERT ALTO]: Sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych – last call!

Przypominamy, że na mocy ustawy o zatorach płatniczych już do 31 stycznia 2021 r. niektórzy przedsiębiorcy będą musieli złożyć pierwsze sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Poniżej podsumowanie najważniejszych informacji w tym zakresie:

Alerty

[ALERT ALTO]: Pakiet VAT e-commerce – uszczelnienie poboru VAT w międzynarodowym e-handlu

Zgodnie z projektowanymi obecnie zmianami przepisów w zakresie VAT od 1 lipca 2021 r. Polska zaimplementuje rozwiązania unijne zawarte w tzw. pakiecie e-commerce. Celem pakietu jest m.in. uszczelnienie systemu VAT w sektorze e-commerce oraz w odniesieniu do importu tzw. małych przesyłek do UE (rzeczywista wartość poniżej 22 EUR).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.