Wróć

Kariera

Wiosna w rekrutacji

Podejmując decyzje związane z ograniczeniami/ poszukiwaniem oszczędności najłatwiej jest rezygnować z czegoś, czego jeszcze w organizacji nie ma. Przykładem są plany rozwoju zespołu i zatrudnianie nowych osób, w tym podejmowanie się długoterminowych zobowiązań związanych z zatrudnieniem.

Komentuje: Ewa Wesołowska

W pierwszym momencie kryzysu wywołanego pandemią, bardzo wiele firm (średnich, ale też dużych) podjęło decyzję o zamrożeniu procesów rekrutacyjnych. W efekcie – pandemia i oszczędności z nią związane dosięgały również osób, które zajmowały się wyłącznie rekrutacją w organizacji. Wiele firm świadczących usługi rekrutacyjne miało mniejszą ilość nowych zleceń, a te które otrzymali tuż przed lock downem były wstrzymywane.

Wiosenne ocieplenie? Tak, bo życie w pandemii, powolne odmrażanie gospodarki, ale przede wszystkim oswajanie rzeczywistości i chęć powrotu do znanej nam normalności daje nieco inną perspektywę na inwestycje związane z powiększaniem zespołu. Przykładem jest ALTO Accounting, gdzie faktycznie w pierwszej połowie kwietnia obserwowaliśmy rynek i nieco zwolniliśmy tempo rekrutacyjne, ale praktycznie nieprzerwanie prowadzimy wiele procesów rekrutacyjnych. ALTO Accounting jest firmą prowadzącą projekty w zakresie outsourcingu księgowego oraz kadrowo – płacowego. Specjalizujemy się w obsłudze dużych organizacji, dopełnieniem naszych usług są często eksperci z ALTO Tax, którzy wspierają naszych klientów w tematach podatkowych. W ALTO dbamy o rozwój pracowników, rzetelną ocenę ich pracy oraz przejrzystą ścieżkę rozwoju. Projekty, które realizujemy są niezwykle ciekawe i złożone, a dzięki różnorodnym klientom nie narzekamy na monotonię – zawsze można nauczyć się czegoś nowego!

Poszukujemy osób zarówno rozpoczynających swoją przygodę z księgowością, ale również osób, które mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów księgowych. Rekrutację prowadzimy w pełni zdalnie. Pierwszym etapem jest rozmowa przez telefon, późniejsze etapy to wykorzystanie takich narzędzi jak TEAMS czy SKYPE. A dzięki zdalnemu procesowi on-boardingu wszystkie dołączające do zespołu osoby otrzymują niezbędne informacje dotyczące pracy, są wdrażane w projekty, poznają swój zespół.

Wszystkie nasze oferty są na naszych stronach:

          

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.