Kariera

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Do zespołu ALTO Accounting poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko: Głównej Księgowej / Głównego Księgowego.

Opis stanowiska:

  • kompleksowe, samodzielne prowadzenie pełnej księgowości trzech Spółek z grupy ALTO zgodnie z ustawą o rachunkowości;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, PCC, IFT, raportów JPK;
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych;
  • raportowanie GUS;
  • obsługa kont bankowych i nadzór nad płatnościami Spółek;
  • zarządzanie płynnością finansową oraz kontrola przepływów pieniężnych między spółkami
    w grupie;
  • współpraca z kontrolerem finansowym szczególnie pod kątem:
    • przygotowywania raportów na potrzeby Zarządu oraz do celów kontrolingowych,
    • analizy danych finansowych, przedstawiania wniosków na ich bazie,
    • przygotowywania budżetów na bazie danych historycznych oraz bieżąca kontrola ich realizacji,
  • organizacja pracy Działu Księgowego i zarządzanie zespołem księgowości;
  • współpraca z bankami i urzędami.

Od kandydatów oczekujemy:

  • minimum 5 letniego doświadczenia zawodowego w dziale księgowości wewnętrznej i/lub biurze rachunkowym na stanowisku samodzielnym;
  • doświadczenia i wiedzy w zakresie sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT ,PCC, Intrastat
    oraz sprawozdań do NBP i GUS;
  • doświadczenia w zakresie sporządzania rocznych sprawozdań finansowych;
  • praktycznej znajomości przepisów z dziedziny prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania działu księgowego;
  • doskonałej komunikatywności – szczególnie w kontekście pracy w zespole oraz otwartości na nowe zadania;
  • dobrej znajomości systemów finansowo-księgowych klasy ERP (znajomość programu
    Enova 365 będzie dodatkowym atutem);
  • bardzo dobrej znajomości programu Microsoft Excel;
  • dobrej znajomość języka angielskiego;
  • bardzo dobrej organizacji pracy własnej oraz zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Oferujemy:

  • bardzo dobrą atmosferę w pracy w tym m.in. wyjazdy integracyjne, spotkania okolicznościowe, wyjścia zespołowe, wspólne śniadania firmowe;
  • niezbędny czas potrzebny na wdrożenie się do nowych obowiązków oraz wsparcie w tym zakresie;
  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie;
  • samodzielność w realizacji powierzonych zadań;
  • nowe i przyjazne biuro, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do karty Multisport, „owocowe” dni.