Wróć

Aktualności

Daniel Banach nowym Partnerem w ALTO

ALTO, jedna z wiodących firm consultingowych w Polsce (spoza tzw. “Wielkiej Czwórki”) w ostatnich latach regularnie powiększa zespół rozwijając kolejne obszary doradztwa w ramach czterech linii biznesowych (tj. doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, outsourcingu księgowo-kadrowego oraz rozwiązań technologicznych w obszarze finansów). Od stycznia, na stanowisko Partnera dołączył Daniel Banach, który będzie rozwijać praktykę podatkowego doradztwa transakcyjnego i doradztwa dla klientów z branży nieruchomości.  

– Bliska współpraca z naszymi klientami m.in. z branży TMT, TSL, finansowej czy Real Estate, a także wnikliwa obserwacja rynku doprowadziła nas do wniosku, że pomimo perturbacji spowodowanych pandemią COVID-19, aktywność inwestycyjna powinna utrzymywać się na wysokim poziomie. Chcemy być na to dobrze przygotowani. Z tego też względu, zdecydowaliśmy się na istotne wzmocnienie zespołu na poziomie partnerskim i rozpoczęcie współpracy z Danielem – mówi Kamil Lewandowski, współwłaściciel i Partner Zarządzający w ALTO. I dodaje: – Dołączenie Daniela do ALTO oznacza również szersze otwarcie na inwestorów finansowych (np. private equity, venture capital i fundusze nieruchomościowe) i umożliwi ALTO pełniejszą partycypację w obserwowanym od wielu lat, dynamicznym wzroście tego segmentu rynku. Ponadto, Daniel istotnie wzmocni kompetencje interdyscyplinarnego zespołu ALTO doradzającego klientom z branży Real Estate. Daniel jest kolejnym, obok Sylwii Toczyskiej (liderki zespołu outsourcingu), uznanym ekspertem w tej branży, który dołącza do naszego teamu na przestrzeni dosłownie kilku miesięcy – wyjaśnia Kamil Lewandowski.

 

Daniel ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w Dziale Doradztwa Podatkowego firmy EY (dawniej: Ernst & Young). Przed dołączeniem do ALTO pracował na stanowisku Associate Partnera w Dziale Podatków Międzynarodowych oraz Doradztwa Transakcyjnego EY. Daniel specjalizuje się w projektach transakcyjnych (M&A) – doradzał w tym zakresie największym polskim i zagranicznym klientom, działając zarówno po stronie sprzedającego jak i kupującego. Posiada również bogate doświadczenie w międzynarodowej strukturyzacji podatkowej oraz doradztwie związanym z refinansowaniem długu oraz reorganizacjami. Jego specjalizacja branżowa obejmuje doradztwo dla inwestorów finansowych (głównie funduszy private equity) oraz klientów z sektora nieruchomości. Daniel jest licencjonowanym doradcą podatkowym oraz członkiem ACCA.

– Niezmiernie się cieszę, że Daniel jest z nami na pokładzie. Dołączył do nas ekspert z absolutnego topu, który doradzał przy największych transakcjach M&A oraz restrukturyzacjach w Polsce i tej części Europy. Jestem przekonany, że jego obecność w naszym zespole to nie tylko nowe możliwości w kontekście współpracy z obecnymi i nowymi klientami, ale również świetna okazja dla całego zespołu ALTO do tego, aby czerpać z doświadczenia i wiedzy Daniela w celu budowania oraz poszerzania kompetencji każdego z nas – mówi Kamil Lewandowski.

– Cieszę się, że swoje wieloletnie doświadczenie i zdobyte relacje biznesowe mogę wykorzystać by wzmocnić praktykę transakcyjną ALTO. Dołączam do firmy, która od jakiegoś czasu jest w fazie bardzo silnego wzrostu, co pokazuje potencjał, jaki tworzą obecni tu ludzie – mówi Daniel Banach, Partner w ALTO.

W ciągu ostatnich kilku lat, do ALTO dołączyło wielu cenionych ekspertów z największych, międzynarodowych firm doradczych i outsourcingowych. Obecnie, ALTO to ponad 100 specjalistów z obszaru doradztwa podatkowego, prawnego, outsourcingu księgowo – kadrowego oraz rozwiązań technologicznych. Dołączenie na stanowisko Partnera światowej klasy eksperta jakim jest Daniel Banach, jest kolejnym krokiem na ścieżce dynamicznego wzrostu Grupy ALTO oraz stałego rozwoju oferty usług doradczych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.