Kariera

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Aktualnie do zespołu ALTO Accounting poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Opis stanowiska:

• Prowadzenie pełnej księgowości dla Klientów Spółki zgodnie z obowiązującymi standardami oraz przepisami podatkowymi;
• Sporządzanie miesięcznych bilansów, rachunków wyników oraz rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami;
• Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT, PCC) oraz prowadzenie rejestrów VAT;
• Przygotowywanie sprawozdań i raportów dla organów państwowych (GUS, NBP);
• Przygotowywanie i dokonywanie płatności;
• Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów;
• Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi – banki, US, ZUS, GUS, audytorzy itd.
• Sporządzanie raportów i analiz na potrzeby zarządcze.

Oczekiwania od kandydata:

• Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość);
• Minimum 3-5 letnie doświadczenie zawodowe w dziale księgowości wewnętrznej i/lub biurze rachunkowym na podobnym samodzielnym stanowisku;
• Doświadczenie i wiedza w zakresie sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT ,PCC, Intrastat oraz sprawozdań do NBP i GUS;
• Doświadczenie w zakresie sporządzania rocznych sprawozdań finansowych, doświadczenie
w dekretowaniu i księgowaniu dokumentów (faktur zakupu, sprzedaży, WNT, WDT, kosztów, środków trwałych, amortyzacji, RMK, korekt, zaliczek itp.);
• Praktyczna znajomość przepisów z dziedziny prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania departamentu księgowego;
• Dobra znajomość systemów finansowo-księgowych klasy ERP (znajomość programu
Enova 365 będzie dodatkowym atutem) oraz pakietu MS Office;
• Dobra znajomość języka angielskiego;
• Komunikatywność – praca w zespole i z Klientami;
• Bardzo dobra organizacji pracy własnej oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
• Rzetelność, skrupulatność, samodzielność i odpowiedzialność.

Oferujemy:

• Pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie;
• Wynagrodzenie i ofertę pracy adekwatną do zajmowanego stanowiska;
• Samodzielność w realizacji powierzonych zadań;
• Możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz szanse na szybki rozwój zawodowy;
• Prywatną opiekę medyczną;
• Dofinansowanie do karty Multisport;
• Pracę w miłej atmosferze.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy alto@altoadvisory.pl z dopiskiem SK.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm.”

x

I accept I decline