Wróć

Artykuł

Czy uczestnik PPK sam powinien rozliczyć się z podatku?

Pytanie to dotyczy sytuacji, gdy uczestnik wypłaci z rachunku PPK środki z przeznaczeniem na pokrycie wkładu własnego w związku z zaciągnięciem kredytu na cele mieszkaniowe oraz nie zwróci pobranej kwoty.23

Autor: Aleksandra Bońkowska
22 652 27 51

Regułą jest, że zgromadzone w PPK oszczędności będzie można wypłacić po ukończeniu 60. roku życia. Ustawa o PPK przewiduje jednak kilka możliwości wcześniejszej wypłaty. Jedną z nich jest uregulowana w art. 98 ustawy możliwość wypłaty przez uczestnika, który nie ukończył 45 lat, do 100 proc. środków zgromadzonych na rachunku, które to środki mają posłużyć na pokrycie wkładu własnego w związku z zaciągnięciem kredytu na budowę lub przebudowę budynku mieszkalnego, mieszkania lub na nabycie nieruchomości gruntowej.

Więcej na stronie DGP.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu używając poniższych ustawień.